ענף חישובים נומריים בהנדסה

תחום  החישובים הנומריים הינו ענף מרכזי בהנדסת מכונות. החל בכל הקשור למערכות זיווד, מערכות הנעה כבדות, קלות, סיכה, החלפת חום, הזרקת דלקים, הליכי בעירה ושריפה, הנדסה רפואית, ניתוח זרימת דם דרך צינורות מסתמים וחדרי הלב, עיבוד חומרים וכלה בפיקוד ובקרה.

השימוש המעשי באלמנטים הסופיים (אחת השיטות הנפוצות) החל בחישוב מבני מטוסים, אוניות, מבנים מורכבים, בחישוב צנרת לחץ חמה בתחנות כוח ובכורים גרעיניים ובחישובים הדרושים בתעשיית הרכב. היום השימוש בשיטה נפוץ ומגוון בשטחים שונים של הפיזיקה ושל ההנדסה  (הנדסת קרקע לדוגמה) והנדסה ביו רפואית (חישובי חוזק השלד של בני אדם למשל). מצד אחד יש הצע של תוכנות אלמנטים סופיים כלליות ומצד ישנן תוכנות ייעודיות המותאמות למשימות חישוב ספציפיות.

התפתחות התוכנות לחישובים נומריים בפיזיקה רבת משתנים מאפשרת חישובים מורכבים של תהליכים כמו התנגשות מכוניות. החישוב מעגלי כאשר מעגל החישוב הקודם מגדיר את תנאי השפה של החישוב הבא. משך החישוב עדיין לא נעשה בזמן אמת אבל בסוף התהליך ניתן להציג סרטון הדמיה של האירוע כאילו הוא בוצע מול עינינו. השימוש היום יומי איננו דורש ידע בפיתוח המשוואות הדיפרנציאליות והפתרון שלהם, אלא הכרה טובה של הנושא, בניית מודל טוב המתאים למציאות שייתן תוצאות קרובות למציאות, קביעת תנאי שפה וחלוקה טובה לאלמנטים.

לאור חשיבות הנושא, הוקם לאחרונה ענף חישובים נומריים בהנדסה באיגוד מהנדסי מכונות ותעופה בלשכת המהנדסים והאדריכלים. אנו מזמינים אתכם לקחת לחלק בפעילויות הענף.   

לפרטים אודות יום העיון האחרון-הקלק כאן

לאינדקס פעילויות קרובות של איגוד מהנדסי מכונות ותעופה לחץ כאן

יו”ר הענף-אריק ברוורמן

לפרטי קשר עם הנהלת האיגוד- עומרי ניסן
03-5205808
omri@aeai.org.il

 

לאירועים מתוכננים באיגוד

לאירועי עבר באיגוד

חברי הנהלת הענף:

שם חברה מייל
אריק ברוורמן CADAM/לשכת המהנדסים arik@cadcam.co.il
ד”ר יובל לוי ISCFDC המרכז הישראלי לזרימה חישובית yuval@iscfdc.co.il
אלון אשכנזי optunity alon@optunity.co.il
ד”ר אלדד לוי CAS eldad@cas.co.il
ד”ר יעל יסעור Rotem Industries yasury@rotemi.co.il
אסא בחנוף RAFAEL asa@rafael.co.il
דנה נתנאל  S.Netanel Engineers Consultant Ltd lady.dragonit@gmail.com