אודות המרכז לפתרון סכסוכים

מהנדסים מומחים, יועצים, בוררים ומגשרים בתחומים הנדסיים–טכנולוגיים

לא אחת חברות במשק, גופים ציבוריים ואנשים פרטיים  נתקלים בבעיה הדורשת ייעוץ ופתרון מקצועי בתחומים הנדסיים–טכנולוגיים במהלך פיתוח פרויקט או מיזם, במקרים של חילוקי דעות ובעיקר כאשר נושאים שנויים במחלוקת מגיעים לפתחו של בית המשפט.

בלשכה פועל מרכז מומחים, יועצים, בוררים ומגשרים בתחומים הנדסיים–טכנולוגיים, מיסודה של מועצת הבוררים והמומחים, הנותן את שרותיו לגופים שונים במשק הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי במינוי מהנדסים מומחים.

במרכז פועלת ועדה ממנה, בראשותו של מהנדס ישראל דוד, המרכזת בידיה רשימה של מומחים, יועצים, בוררים ומגשרים מהמובילים בתחומם מתחומי ההנדסה והטכנולוגיה השונים.

תחומי ההנדסה בהם אנו פועלים: מכונות ותעופה, חשמל, אלקטרוניקה, כימיה, תעשייה וניהול, בטיחות, תוכנה, סביבה וקיימות, אדריכלות ותכנון ערים, בניה ותשתיות, מערכות תבוניות לרכב ועוד.

כמו גם, אנו פועלים בתחומים מקצועיים, דוגמת: הנדסת רכב, ריתוך, חשמל סטטי, בדיקות לא הורסות, תאורה ומאור, אלקטרואופטיקה ולייזרים, קורוזיה ועוד.

המאגר כולל מהנדסים בוררים ומומחים בעלי וותק מקצועי וניסיון של 15 שנים ומעלה וכן,  בעלי תפקידים משמעותיים בתחומם או בעלי השפעה רגולטורית/מקצועית.

הועדה מקיימת מיונים קפדניים של  נותני השרות ומחייבת אותם בהשתלמויות מקצועיות ובעדכון שוטף בתחום מומחיותם.

עם קבלת פניה בוחנת הועדה הממנה את נסיבות העניין ומהותו ומציעה לצדדים את המומחה הטוב ביותר בתחום כאשר לעתים, יש לבחון בקפדנות רבה תחומי התמחות ספציפיים ואף נדירים.

המרכז מלווה על-ידי משרד עו”ד סגלוביץ’ ושות’ מזה 15 שנים, מומחה בתחום פתרון סכסוכים וניהולם.

  • הפעילות הנה פעילות מקצועית גרידא שאין בה כוונות רווח
  • נותני השרות – מהנדסים מומחים, יועצים, בוררים ומגשרים – ימונו על-ידי ועדה מקצועית ממנה ויהיו נתונים למערך פיקוח ובקורת במהלך העבודה ובסיומה, יתחייבו ויעמדו בכללים אתיים-מקצועיים מחייבים בבואם למלא תפקיד רב אחריות מעין זה
  • לאור ההבנה והתפכחות כי ניתן לחסוך זמן וכסף רב מול רשויות המשפט, המרכז שואף לחבור לציבור המיועד בסמוך לתחילת המתיחות המשפטית בין הצדדים. וכך להוות אלטרנטיבה גישורית לפתרון סכסוכים בטרם תעבורנה הפניות לגורמים משפטיים

 

לפרטים ויצירת קשר:

מזכירות ועדת בוררים/מומחים/מגשרים
פקס: 03-7524076, דוא”ל: office@engineering.org.il

 

נספח – הוראה של כב’ נשיא בית המשפט העליון