הכנס הלאומי הראשון לבטיחות בנפיצים

11/01/2023

יום רביעי בין השעות 08:30-16:15

הכנס היווה הזדמנות יוצאת דופן להיפגש ולשמוע הרצאות על ניהול הפעילות בנפיצים ומניעת הסיכונים הכרוכים בעיסוק זה מפי מומחי תוכן בתחום הנפיצים שהעמיקו והעשירו את הידע של העוסקים בתחום. האולם היה מלא  מפה לפה במשתתפים שהגיעו ממערכת הביטחון, התעשייה הביטחונית והאזרחית, משרדי ממשלה רלוונטיים, כוחות התערבות (כיבוי והצלה, משטרה וכד'), מהנדסים וממוני בטיחות האחראים על מתקני נפיצים, רכזי וקציני חומ"ס, אנשי מקצוע ואקדמיה בתחום המיגון וכד'.

כנסים סדנאות וימי עיון

אודות

האיגוד הישראלי להנדסת בטיחות קיים את הכנס הלאומי הראשון לבטיחות בנפיצים , במכון מופת, תל אביב. הכנס נערך בהובלת ענף בטיחות בנפיצים ובהשתתפות ענף חקיקה ורגולציה באיגוד.

נפיצים הינם מגוון רחב של חומרי נפץ ותחמושת אשר כלל העוסקים בם, אם במישרין ואם בעקיפין, נדרשים להבנה בסיסית ומודעות לפוטנציאל הסיכון שלהם.  התאונות שאירעו במהלך העשורים האחרונים הבהירו לא אחת כי תאונות ואירועי בטיחות יכולים להופיע בכל תצורה בין המדובר בפעילויות בתעשייה ביטחונית או אזרחית, ביחידה צבאית, במחסנים אזרחיים ואף במקומות לא צפויים לסיכוני נפיצים.

כלל הנפיצים הינם בבחינת “השד הכלוא בבקבוק”, אשר ברגע שמקוימים התנאים הרלוונטיים יוכלו לפעול בצורה לא רצונית ומידית, תוך גרימת פגיעה בנפש ונזק לסביבה בטווח הקצר והארוך.

תוכנית הכנס

*במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.

מצגות ההרצאות

כתבות על הכנס

תערוכה מקצועית

צלם: קובי אליהו- תמונות מיום הכנס

לגלריית כל התמונות מיום הכנס