הכנס ה-8 של האיגוד הישראלי למערכות תבוניות לתחבורה

26 נובמבר 2015

כנס ITS ישראל ה- 8, למערכות תבוניות לתחבורה, התקיים ב- 26 לנובמבר 2015 במכללה האקדמית ת"א-יפו. בכנס המוצלח נכחו כ- 170 אנשי תעשייה, ממשל, אקדמיה ועיתונות.  

איגוד מערכות תבוניות לתחבורה ITS כנסים סדנאות וימי עיון

על הכנס

כנס ITS ישראל ה- 8, למערכות תבוניות לתחבורה, התקיים ב- 26 לנובמבר 2015 במכללה האקדמית ת”א-יפו. בכנס המוצלח נכחו כ- 170 אנשי תעשייה, ממשל, אקדמיה ועתונות.

הכנס נפתח על ידי שר התחבורה והמודיעין, מר ישראל כץ ויו”ר האיגוד, מר אור עמרי. במסגרת מושב הפתיחה התקיימו שתי הרצאות. האחת, של ד”ר שי סופר, המדען הראשי במשרד התחבורה, בנושא חידושים ואתגרים בתחבורה הישראלית. את ההרצאה השניה, הרצאת המפתח של הכנס, Digital Traffic Solutions – The Next Mobility Revolution, העביר מר מרטין שולץ, סגן מנהל מחלקת מכירות של סימנס גרמניה.

המושב השני היה במסגרת קבוצת העבודה של איגוד ITS ישראל- “עיר חכמה” וכלל פנל מומחים בנושא מוכנות ישראל לקליטה ושימוש ברכב מקושר. מנחה הפאנל היה ד”ר חנן גבאי, מי שהוביל את עבודתה של קבוצת העבודה במהלך השנה, וסקר גם את תמונת המצב בארץ ובעולם. את ההתמקדות בתועלת הכלכלית העביר ד”ר ישראל פלדמן, חוקר ומרצה במכללת אפקה. מר ישראל רון, מנכ”ל ספוטם הסביר את ההשפעה על המו”פ והתעשייה ומר און הרן, סמנכ”ל אוטוטוקס הרצה אודות ההערכות הנדרשת להפעלה בארץ. בסיום ההרצאות התקיים דיון שאלות ותשובות.

בסיומה של הפסקת הצהריים, ולאחר הרצאה של ד”ר נילי מנדלבליט מאיסרד- המנהלת הישראלית למו”פ האירופי, נפתח המושב השליש בנושא תחבורה שיתופית. את המושב פתחה הגב’ מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת”א-יפו והממונה על תיק התחבורה, בינוי ותשתיות.
הרצאתה עסקה בנושא תחבורה חשמלית, שהינה צורך ממשי ולא רק חזון רחוק. יוני גרייפמן, מנכ”ל אובר ישראל נשא הרצאה בנושא תחבורה שיתופית המשלבת יתרונות כלכליים, חברתיים וסביבתיים הודות לטכנולוגיה. עו”ד יניב אהרונוביץ, שותף ב”תדמור ושות’ פרופ’ יובל לוי ושות’, עורכי דין”, הרצה בנושא רגלוציה של התחבורה השיתופית. ופרופ’ יורם שיפטן מהמכון לחקר התחבורה בטכניון, הרצה על השלכות רכב אוטונומי על השקעות בתשתיות ומדיניות תחבורתית. ההרצאה האחרונה במושב זה עסקה בטכנולוגיות בעידן התחבורה הציבורית המודרנית והועברה על ידי מר אמיר כהן, סמנכ”ל טכנולוגיות של “דן חברה לתחבורה ציבורית”.

המושב הרביעי והאחרון עסק בנושא טכנולוגיות וכלל סדרה של הרצאות מרתקות: הרצאה של מומחה לאבטחת סייבר ברכבים: אסף עצמון, סמנכ”ל פיתוח עסקי בחברת TowerSec, בשם “מהתקפות סייבר על רכבים לאיום על תשתיות קריטיות”. אורן עזר, מייסד שותף ומנכ”ל אלקטרואד העביר הרצאה בנושא אנרגיה אלחוטית עבור תחבורה ציבורית, חנן פרידמן, מנכ”ל ומייסד חברת פאנס קארד, הרצה על שיתוף ואופטימיזציה בעולם ה-B2B. מתן בר-נוי, מנהל פרוייקטים של מובילאיי, הרצה על הנושא טכנולוגיות חדישות עבור תחבורה ציבורית.

תוכנית הכנס

דוברים

מצגות הכנס

נותני חסות

spetrotec