יום עיון מחברים אלקטרו-מכאניים

11/042024

יום חמישי בין השעות 08:30-16:00

ענף זיווד אלקטרוני ומיקרואלקטרוני בלשכת המהנדסים בישראל וארגון (IEEE EPS Israel ( Electronic Packaging Society, ערכו יום עיון משותף בנושא: מחברים אלקטרו-מכאניים.

כנסים סדנאות וימי עיון

שותפים לארגון

electromechanical sponsorsלשכת המהנדסים והאדריכלים - הבית המקצועי שלך

אודות

מהנדסי והנדסאי מכונות וחשמל לא לומדים על מחברים אלקטרו-מכאניים במסגרת הלימודים האקדמאים, אבל בפועל רבים מהעוסקים בתכנון אלקטרו-מכני נדרשים לאפיין ולתכנן את סוגי המחברים שישבו על הלוח, יחוברו לצמות, ימוקמו בתוך הקופסא או מחוץ לקופסא. לרוב, הלמידה של תחום זה תתבצע תוך כדי עבודה, או בלמידה מעמית מנוסה יותר.
כך למעשה נולד הרעיון ליום עיון זה, במסגרתו התחלנו מהבסיס והגדרנו מהו מחבר, הכרנו סוגים שונים של מחברים, חילקנו  למשפחות שונות בכדי ליצור שפה אחידה ווצללנו  לפרקטיקה. הוסבר על חומרי הגלם המבודדים והמוליכים מהם עשויים המחברים כולל התייחסות לסוגי הציפויים השונים שלהם. למדנו מה העמידות של החומרים והאם חזרתיות (שליפה והכנסה מחדש) הוא פרמטר חשוב בבחירת מחבר. שמענו איך מייצרים מחברים, מהם הקריטריונים בבחירת מחבר ומהם הקריטריונים באיפיון שלוולמדנו איזה כלים צריך בעבודה עם מחברים, התקלות ובעיות הנפוצות שיש במחברים ועוד…

מנחה:
אביב רונן
CTO בקרמוס טכנולוגיות
יו”ר הסניף הישראלי של IEEE EPS
יו”ר ענף זיווד אלקטרוני ומיקרואלקטרוני באיגוד מהנדסי האלקטרוניקה בלשכת המהנדסים

מרצים:
דובי מטלון
מהנדס מכונות בתחום הזיווד.
בעלים של חברת RF Immunity החברה הוקמה בשנת 2002, מתמחה בתכנון וייצור של מחברים הכוללים מסננים לתדרים אלקטרומגנטיים (EMI/RFI ) כמו כן מייצרת החברה מכלולים אלקטרומכניים וכבלים לשימושים שונים.

ערן אגמי
מנכ”ל ובעלים גלנאייר ישראל
בעל ניסיון עשיר של מעל עשור בתחום הרכיבים האלקטרומכניים. החל את דרכו בגלנאייר בארה”ב, ולאחר כשנתיים חזר לארץ בכדי להקים את הנציגות הרשמית של גלנאייר בישראל.
גלנאייר הינה החברה המובילה בעולם המתמחה בפתרונות לחיבורי חשמל ואופטיקה בתוך ומחוץ לקופסא, ומציעה מגוון רחב של רכיבים ופתרונות חיבור עבור כל דרישה. הצוות בארץ מספק שירות לקוחות ותמיכה טכנית תוך ליווי צמוד לכל אורך הדרך ומקשר בין צרכי הלקוחות בארץ לאנשי ההנדסה בגלנאייר העולמית.

תוכנית יום העיון

*במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.

מצגות מיום העיון