יום עיון קורוזיה במערכות גז טבעי

14/03/2024

יום חמישי בין השעות 09:00-15:30

קורוזיה הינה בלאי טבעי של מתכות כתוצאה מתגובות כימיות ואלקטרוכימיות עם הסביבה. כשמדובר בגז טבעי, קורוזיה פנימית או חיצונית יכולה לגרום לנזקים משמעותיים לתעשייה ולסביבה.

כנסים סדנאות וימי עיון

שותפים לארגון

היום נערך מטעם הפורום הישראלי לקורוזיה, ענף גז טבעי בלשכת המהנדסים ובשיתוף ISRAEL AMPP CHAPTER*
AMPP לוגו לשכת המהנדסים והאדריכלים - הבית המקצועי שלךaeai-logo

אודות

קורוזיה במערכות גז טבעי מהווה סכנה בטיחותית משמעותית מכיוון שהיא עלולה לפגוע בשלמות הצינורות, הציוד והתשתיות. כדי להפחית קורוזיה במערכות גז טבעי ואת הסכנות הבטיחותיות הטמונות בה, ננקטים אמצעים שונים.
ביום עיון זה התמקדנו בשיטות בהן יש להשתמש בהגנה בפני קורוזיה,  ציפויים מומלצים כדי למנוע אותה, שימוש בטכניקות של הגנה קתודית, פעולות ניטור, בקרת איכות ונוהלי תחזוקה חיוניים אשר נדרשים כדי לזהות ולטפל בבעיות הנובעות מקורוזיה לפני שנגרם כשל.
קהל היעד: העוסקים בתחום הגז הטבעי. החל מעובדים בחברות החלוקה של הגז, מנהלי אחזקה, אנשי תחזוקה ומהנדסים במפעלים שמקור האנרגיה שלהם גז טבעי, עובדים אצל מפיקי הגז- כל מי שמתפעל גז טבעי ובנוסף מהנדסי קורוזיה ועובדים בעולמות הקורוזיה שהנושא מעניינם.

תוכנית יום העיון

*במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.

מצגות מיום העיון