וובינר: תרמוכימיה ככלי לפיתוח וגמלון תהליך ומדידת תכונות פיזיקליות של חומרים

שודר ביום שלישי, 03.11.2020

כאשר מדובר בתהליך המיועד לגמלון חשוב להבין ולהעריך את הפרמטרים הקריטיים. ראקטור קלורימטר (RC1) הוא כלי בעל חשיבות מרבית לצורך מטרה זו. העדר הערכה ותכנון נכון יכולים לגרום לאובדן שליטה על התגובה ובמקרים מסוימים אף לגרום לפיצוץ במתקן.

במהלך הוובינר נסקור את היכולות והחשיבות של מדידות תרמוכימיות ב RC1 לגמלון נכון ובטוח של תהליכים.

הRC1 מהווה כלי חשוב למדידת פרמטרים שונים online במהלך התגובה המאפשרים תכנון נכון ומתקדם של תהליכים המלווים בשחרור חום, הגדרת יכולות היקרור של הראקטורים ובמקרים מסוימים אף שינויים של הפרוצדורה המקורית על מנת לאפשר עבודה בטוחה ויעילה בגמלון.

בנוסף, מתאפשרת מדידת תכונות פיזיקאליות של חומרים שונים כגון לחץ אדים, טמפ’ רתיחה, טמפ’ וחום היתוך והמסה ועוד. גם נושאים אלו יסקרו בוובינר.

על המרצה:

ד”ר מרינה ליסיצין, מחזיקה בתואר שלישי בהנדסה כימית מהטכניון, מכון טכנולוגי לישראל.
במסגרת הדוקטורט מרינה הובילה מחקר העוסק בפיתוח תהליכים חדשניים בתחום ההתפלה התרמית.
כיום מרינה מהנדסת תהליך ומובילה פרויקטים בתמי- מכון מו”פ של כי”ל. היא עוסקת בפיתוח וגמלון תהליכים חדשים, אופטימיזציה של תהליכים קיימים והטמעתם במתקנים השונים.

מצגת ההרצאה 

 

לצפייה:

 

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.