כנס אתיקה ורגולציה בבינה מלאכותית

שודר ביום חמישי, 09-12-2021

נושא הגג של הכנס לשנת 2021 היה: Responsible AI – Privacy, Fairness & Regulation

אודות הכנס

לאחרונה, אירועים של מערכות בינה מלאכותית מוטות (Bias) עלו לכותרות לאחר שהובילו לתחזיות והחלטות מוטות, לא הוגנות ואף מזיקות. חשוב לציין כי אלגוריתמים של בינה מלאכותית עשויים לגרום להחלטות מזיקות ללא כוונה, בשל התכנון המובנה בהם ללמוד ולחקות החלטות אנושיות היסטוריות. מטבע הדברים, תוצאות בעייתיות יכולות לנבוע מהטיות (Biases) בנתונים; עם זאת, תוצאות מזיקות יכולות להיגרם גם בשל אופן תכנון המודל של האלגוריתמים. הכנס דן בנושאי יישום והערכה של בינה מלאכותית אחראית, כמו גם התמודדות עם תקנות ה- AI החדשות הצפויות בעתיד הקרוב. באמצעות הרצאות מקצועיות של בכירים בתחום ופאנל מרתק, המומחים סיפקו למשתתפים שיטות עבודה מומלצות וטיפים פרקטיים ליישום בינה מלאכותית אחראית ולהפחתת הסיכויים לפגיעה בלתי מכוונת.

Recently events of biased AI systems have made headlines, after resulting in predictions and decisions that are biased, unfair, or otherwise harmful. We note that AI algorithms might result in harmful decisions even when not intended, due to their inherent design to learn and imitate historical human decisions. Naturally, problematic results can stem from biases in the data; however, harmful results can also be caused due to the way the algorithms are modeled. The conference discussed topics of applying and evaluating responsible AI, as well as dealing with the new and forthcoming AI regulations. Through their fascinating lectures and a particularly captivating panel, the experts provided the attendees with best practices and actionable tips for implementing responsible AI and for reducing the chances of unintended harm.

 

הכנס שילב הרצאות מקצועיות ופאנל מומחים שעסקו בנושאים כגון:
1.      AI Regulation

2.      Privacy Considerations in AI Applications

3.      AI Algorithmic Fairness

 

תוכנית מלאה וביוגרפיות מרצים

View Conference Agenda

Meet The Speakers & Panelists

The Data Science Society – Home Page

לצפייה באירועים נוספים של איגוד מדעי הנתונים

וועדה מארגנת:

פרופ’ רון קנת – יו”ר איגוד מדעי הנתונים
אדי אהרונוביץ’ – חבר הנהלת האיגוד
ד”ר דנה פסח – חברת הנהלת האיגוד

 

כל הזכויות שמורות © אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגרי מידע; לשדר או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכני או אחר – כל חלק שהוא מהחומרים שבסרטונים של כנס זה. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומרים הכלולים בסרטוני הכנס אסור בהחלט

צפייה מהנה!