אירוע גמר ITS מאיץ לקידום פתרונות לבעיות שמגיפת הקורונה עוררה בתחבורה הציבורית 1/11/2020

מאיץ טכנולוגי בתחום התחבורה הציבורית והשיתופית

לצפייה באירוע הגמר – 01.11.2020

ארגון ITS ישראל לקידום מערכות תבוניות בתחבורה, הפועל במסגרת לשכת המהנדסים, ניהל בשלושת החודשים האחרונים מאיץ טכנולוגי, שהגיע  ב 1.11.20  לשיאו באירוע גמר וירטואלי בו צפו מאות צופים

החברה הזוכה במקום הראשון: חברת הסטרטאפ Safe-On
אשר פיתחה מוצר אוניברסלי וייחודי הנועל קסדה בצורה חכמה והופך אותה לנגישה וזמינה על כל כלי, תוך התממשקות מלאה לאפליקציות השונות של חברות הקורקינטים והאופניים השיתופיים, ותוך שמירה על היגיינת הרוכבים

Safe-On

 

במקום השני: חברת הסטרטאפ Opticity, ובמקום השלישי: חברת הסטרטאפ Spool 

במהלך המאיץ זכו חברות הסטרטאפ שהשתתפו בו ללווי צמוד של מנטורים, הרצאות של מומחים וסיוע בפתיחת דלתות וקשירת קשרים עסקיים

החברה הזוכה דבריו של יוני אסרף מנכ”ל חברת Safe On :
“זה כיף בתוך כל העבודה הקשה לקבל ניצוץ של הכרה, זה נותן עוד פוש להמשך וזה חשוב בכל מיזם יש עוד הרבה עשייה לפנינו תמיר אוטנזוסר (שותף מייסד ומעצב תעשייתי) ואני מחכים לזה בקוצר רוח. תודה לצוות  ITS   וללשכת המהנדסים שהקים הכל מעכשיו לעכשיו והצליח לייצר תכנית האצה עם ערך בכל האספקטים”

בברכתו למשתתפים אמר אור עומרי יו”ר ITS :
” התרשמתי מאד מהרמה המקצועית של ארבעת משתתפי הגמר. הם כולם עסקו ועוסקים בבעיות עכשוויות, חמורות, הדורשות פתרון מהיר ויעיל. במהלך ארבעת החודשים של פעילות המאיץ רובן ככולן התקדמו משמעותית הן בפיתוח המוצר שלהן והן בקידומו בין שותפים אפשריים ללקוחות פוטנציאלים. הקושי בתהליך השיפוט היה לבחור את המצויינים, מבין המצוינים. אני מקווה שבמהלך פעילות המאיץ תרמנו וקדמנו את המתחרים, אנו נמשיך ללוות אותם, ומתכננים כבר את המחזור הבא ”

אהוד נוף יו”ר לשכת המהנדסים הצטרף לברכות ואמר:
“תהליך מרשים שנוהל על ידי אנשי מקצוע שכל רצונם הוא לתרום לציבור מהידע והיכולות שרכשו במשך השנים. זו ההזדמנות להודות למומחים של ITS ישראל שתרמו מהידע, המרץ, והניסיון שלהם למען מציאת פתרונות בתקופה מורכבת זו – כולנו בדרך למאיץ הבא, נשמח אם תצטרפו”

עוד השתתף באירוע מר Sampo Hietanen היזם והמנכ”ל של MaaS Global שנתן הרצאה בנושא עתיד ניידות כשירות (MaaS) בצל מגפת הקורונה.

השופטים בגמר :
אהוד נוף, יו”ר ארגוני המהנדסים
אור עמרי, יו”ר its ישראל
ישראל רום, מנכ”ל חברת רום ניהול
מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב
עו”ד אמיר איליאסקו, משרד שבלת
עו”ד ליאת גלילי, פרל משרד עורכי דין
אליצח דמבינסקי ,משנה  למנכ”ל נתיבי אילון

המאיץ התקיים בחסותם של מספר גופים משמעותיים אשר בכוחם לתמוך ולסייע בפעילותו.
 חברת נתיבי איילון, עיריית תל אביב יפו, משרד עו”ד שבלת, בנק הפועלים, אינקיוביט(אלביט),
IBM, Israel Smart Mobility Living Lab, The Israeli smart Transportation research center

 

החברות שעלו לשלב הגמר :

Safe-On

מפתחים מכשיר המאפשר נעילה חכמה של קסדה קבועה לקורקינט חשמלי שיתופי או פרטי. הפתרון מתחבר לאפליקציה של הקורקינט השיתופי כך שבעת שחרור הקורקינט גם הקסדה משתחררת, ובסיום השימוש הקורקינט ננעל עם הקסדה שהוחזרה למקומה.
מנטור: סלבי פאר

Spool

פלטפורמה טכנולוגית לתזמון, ארגון ואופטימיזציה של הסעות שיתופיות המיועדת לילדים, הכוללת ממשקי הורה, ילד ונהג. האפליקציה תאפשר נסיעה שיתופית בטוחה של משתתפים ידועים ומזוהים, גיבוש קפסולות, מידע לגבי חשיפה אפידמיולוגית, ובהמשך יכולת חיזוי ועיבוד נתונים חכמה.
מנטור: ד”ר חנן גבאי

Opticity

אופטיסיטי, המפתחת פתרונות אופטימליים להסעות עובדים בארגונים, התאימה את המערכת שלה לשני אתגרים שמגיפת הקורונה הציבה: עבודה במסגרת קפסולות וקטיעת שרשרת ההדבקה בהסעות משותפות. פתרונות אלו סייעו ללקוחות החברה להתמודד ביעילות עם המצב החדש, חסכו כסף ושיפרו את המאבק במגיפה
מנטור: גדי שלסקי

Afik

חיבור בזמן אמת בין הנוסע לבין האוטובוס והתחנה, באמצעות רכיב IoT שיחובר לאוטובוס ולתחנה. הנוסע, באמצעות אפליקציה, יוכל “לבקש” מהאוטובוס לקבל הודעה על זמן הגעה של האוטובוס לתחנה המיועדת וכמות הנוסעים. כאשר האוטובוס מגיע לתחנה – התחנה תדווח למוקד של מפעיל התחבורה הציבורית על מספר הנוסעים ויעד הנסיעה כך שיהיה סנכרון מלא בין מצבת הנוסעים בזמן אמת לתכולת הנוסעים בתוך האוטובוס, כמו כן במקרה של חשד לחולה קורונה מאומת המערכת תוכל לספק במידת הצורך מי היה באוטובוס או בתחנה.
מנטור: נמרוד גלזר

 

מאיץ טכנולוגי בתחום התחבורה הציבורית והשיתופית