ענף זיווד אלקטרוני ומיקרואלקטרוני

ענף זיווד אלקטרוני ומיקרואלקטרוני

מערכות אלקטרוניות עוטפות אותנו בכל עבר, 24 שעות ביממה. מכשירי טלפון, מחשבים, ציוד רפואי, רכב, משחקים, ספורט ומה לא. מערכות אלקטרוניות אלו כוללות רכיבים אלקטרוניים רבים. אבני הבניין של מערכות אלקטרוניות הינן רכיבים אלו המגיעים במגוון גדול של ממדים ופונקציונאליות.

לצורך בנייה והרכבה של מערכות אלקטרוניות, נדרשת רשימה של חומרים ותהליכים, רשימה זאת יכולה להיות מצומצמת או ארוכה מאוד עד אלפי פריטים. רשימת חומרים ותהליכים אלו ביחד עם שלבי התכן והייצור, מגדירים למעשה את עולם התוכן הנקרא זיווד.

נהוג להבדיל בין זיווד מערכות אלקטרוניות לבין זיווד של מערכות מיקרו אלקטרוניות. זיווד אלקטרוני מתייחס מרמת הכרטיס החשמלי ועד משתמש הקצה ואילו זיווד מיקרואלקטרוני מתייחס לרמת הכרטיס אל עבר השבב או הרכיב הבודד כולל.

ייעוד הענף לקדם ולסייע מבחינה מקצועית לכל העוסקים בתחום הזיווד האלקטרוני והמיקרו אלקטרוני בארץ ולאפשר נגישות של מידע לרבות שימוש באתר האינטרנט של הלשכה, קורסים, מפגשים, וובינרים ועוד. קורת הגג של הענף תאפשר שיתוף ידע בין בעלי העניין והיכרות עם קולגות בתחומי העיסוק השונים.

בחודש אפריל 2021 הענף בשיתוף IEEE EP ארגן כנס מקוון: AME מדפיסים עידן חדש של אלקטרוניקה- למצגות והרצאות מוקלטות יש ללחוץ כאן

לכתבה: “טכנולוגיית AME  משנה את עולם האלקטרוניקה”,  יש ללחוץ כאן

יו”ר הענף – אביב רונן

איגוד מהנדסי אלקטרוניקה

עידית שפר
מנהלת איגוד מהנדסי אלקטרוניקה
טלפון 03-5205818
idit@aeai.org.il