איגוד מהנדסי כימיה וכימאים

הכימיה הינה הבסיס של החיים והקיום

היום קשה לתאר את חיינו ללא התעשייה הכימית, אשר מספקת חומרים חשובים לחיי היום-יום, וגם חומרי גלם לתעשיות אחרות ולהתפתחותן.  התעשייה הכימית בארץ כוללת מאות מפעלים, והיא נחשבת לתעשייה מהמתקדמות בעולם. התוצרים  שלה מהווים אחוז ניכר מהתעשייה הישראלית, והם חלק חשוב בכלכלת המדינה.

ענפי הכימיה הם רבים ומגוונים, והם כוללים את התעשייה הכימית הקלאסית, פטרוכימיה ופולימרים, ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, מזון, דטרגנטים ותמרוקים, מינרלים, דשנים, חומרי הדברה וחיטוי, צבעים ודבקים, ציפויים למתכות, מיקרואלקטרוניקה, דיאגנוסטיקה רפואית, וננו-טכנולוגיות.

קיימים שני צדדים למטבע ההתפתחות הטכנולוגיות. אנו חייבים לזכור את ההשפעה על הסביבה ועל בני האדם. בשנים האחרונות גברה המודעות והמחויבות של התעשייה הכימית בארץ לשמירה על איכות הסביבה. הגברת החקיקה והאכיפה בעולם ובארץ בתחומי שמירת איכות הסביבה, האיצו את הצטרפותה של ישראל לחתום על אמנות בינלאומיות וכן את מפעלי התעשייה הכימית בארץ לפעילויות והשקעות במתקניהם מההיבטים האקולוגיים.

מהנדסי הכימיה והכימאים מהווים נדבך חשוב לא רק בקידום התעשייה ומוצריה, אלא גם בטיפוח וקידום טכנולוגיות בתחום האקולוגיה ותהליכי טיפול בשפכים, מניעת פליטות וזיהומים ושימור הסביבה, ולמעשה תורמים לתעשייה כימית “ירוקה”.

איגוד מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים מקדם, תומך ומעודד פעולות אלו, ומתפקידו לשמור הן על הרמה המקצועית והן על טיפוח ההיבט הסביבתי והגיהותי.

 

  • ICE | The Israel Chemist and Engineer

מגזין כימיה מופק בשיתוף פעולה של לשכת המהנדסים – איגוד מהנדסי כימיה וכימאים, החברה הישראלית לכימיה והאגודה הישראלית להנדסה כימית. חדש! מגזין מספר 5 עלה לאוויר מוזמנים ומוזמנות לקרוא!
לקריאה

  • לארועים מתוכננים של האיגודכאן
  • למצגות ומידע מכנסים וימי עיון של האיגוד בעבר כאן

חברי הנהלת האיגוד –

שםמקום עבודהתפקיד באיגודדוא”ל
ד”ר יעקב יפלחקמ”גיו”רveryac@inter.net.il
ד”ר אליק גרויסמןטכניוןנשיא של כבודalecgroysman@gmail.com
ד”ר משה רבייבצה”לסגן יו”רrabaevm@gmail.com
שי ליטניחברת חשמליו”ר הפורום הישראלי לקורוזיהshay@iec.co.il
איל צדוקמהנדס יועץיו”ר  פורום חשמל סטטיeyalzad@netvision.net.il
יהודה רודלמרכז נובל-רופיןיו”ר ענף גז טבעיyehudar@ruppin.ac.il
ד”ר איתן תפארתרותם תעשיותיו”ר ענף ריבודtiferete@gmail.com
איציק פרסקמ”גitsik_p12@walla.co.il
פרופ’ דורון אורבךאוניברסיטת בר אילןיו”ר ענף לננטכנולוגיהaurbach@mail.biu.ac.il

 
ענפי האיגוד –