אגודת מהנדסי כימיה וכימאים

הכימיה הינה הבסיס של החיים והקיום

היום קשה לתאר את חיינו ללא התעשייה הכימית, אשר מספקת חומרים חשובים לחיי היום-יום, וגם חומרי גלם לתעשיות אחרות ולהתפתחותן.  התעשייה הכימית בארץ כוללת מאות מפעלים, והיא נחשבת לתעשייה מהמתקדמות בעולם. התוצרים  שלה מהווים אחוז ניכר מהתעשייה הישראלית, והם חלק חשוב בכלכלת המדינה.

ענפי הכימיה הם רבים ומגוונים, והם כוללים את התעשייה הכימית הקלאסית, פטרוכימיה ופולימרים, ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, מזון, דטרגנטים ותמרוקים, מינרלים, דשנים, חומרי הדברה וחיטוי, צבעים ודבקים, ציפויים למתכות, מיקרואלקטרוניקה, דיאגנוסטיקה רפואית, וננו-טכנולוגיות.

קיימים שני צדדים למטבע ההתפתחות הטכנולוגיות. אנו חייבים לזכור את ההשפעה על הסביבה ועל בני האדם. בשנים האחרונות גברה המודעות והמחויבות של התעשייה הכימית בארץ לשמירה על איכות הסביבה. הגברת החקיקה והאכיפה בעולם ובארץ בתחומי שמירת איכות הסביבה, האיצו את הצטרפותה של ישראל לחתום על אמנות בינלאומיות וכן את מפעלי התעשייה הכימית בארץ לפעילויות והשקעות במתקניהם מההיבטים האקולוגיים.

מהנדסי הכימיה והכימאים מהווים נדבך חשוב לא רק בקידום התעשייה ומוצריה, אלא גם בטיפוח וקידום טכנולוגיות בתחום האקולוגיה ותהליכי טיפול בשפכים, מניעת פליטות וזיהומים ושימור הסביבה, ולמעשה תורמים לתעשייה כימית “ירוקה”.

אגודת מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים מקדמת, תומכת ומעודדת פעולות אלו, ומתפקידה לשמור הן על הרמה המקצועית והן על טיפוח ההיבט הסביבתי והגיהותי.

 

חברי הנהלת האגודה –

שם מקום עבודה תפקיד באגודה דוא”ל
ד”ר אליק גרויסמן טכניון יו”ר alecgroysman@gmail.com
ד”ר משה רבייב צה”ל סגן יו”ר rabaevm@gmail.com
שי ליטני חברת חשמל יו”ר ענף לקורוזיה shay@iec.co.il
איל צדוק מהנדס יועץ יו”ר ענף חשמל סטטי eyalzad@netvision.net.il
ד”ר אלברטו קאופמן איקא יו”ר ענף לחקר הכשל alberto@albertokaufman.com
פרופ’ דורון אורבך אוניברסיטת בר אילן יו”ר ענף לננטכנולוגיה aurbach@mail.biu.ac.il
איציק פרס קמ”ג itsik_p12@walla.co.il


ענפי האגודה –