ראשון בבטיחות: היבטי בטיחות אש, גהות ואיכות הסביבה בתכנון מעבדות כימיות וביולוגיות

שודר ביום ראשון, 07-11-2021

לתכנון חלל מעבדה יש השפעה מכרעת על בטיחות ובריאות העובדים. הוובינר הציג עקרונות לתכנון מעבדות כימיות וביולוגיות מהיבטי בטיחות, בטיחות אש, גהות ואיכות הסביבה, על מנת לתכנן סביבת עבודה בטוחה ולעמוד בדרישות החקיקה והתקינה בתחומים אלו

אודות הוובינר

עבודה במעבדות כימיות וביולוגיות כרוכה בחשיפה למגוון סיכונים, חלקם אופייניים לפעילות מעבדתית וחלקם ייחודיים לסביבת העבודה המתוכננת.

כדי לתכנן סביבת עבודה בטוחה חייבים לקבוע כיצד לנהל את הסיכונים הכרוכים בפעילות מעבדתית כבר בשלבים הראשונים של התכנון. התהליך מתחיל מזיהוי ואפיון הסיכונים עבור הפעילות המתוכננת כבסיס לבניית הנחיות בטיחות, בטיחות אש, גהות ואיכות הסביבה למתכננים.

העקרונות המוצגים בהרצאה מיועדים לשמש כלי עזר לאנשי בטיחות העוסקים בפעילות מעבדתית ואמורים לקחת חלק בתכנון מעבדות או בשיפוץ מעבדות קיימות, לעובדי מעבדות, למנהלי פרויקטים ולמתכנני מערכות מעבדתיות: אינסטלציה, חשמל, אוורור, מערכות גילוי וכיבוי אש.

על המרצה

מהנדסת אולגה גולני
בעלת תואר שני בהנדסת כימיה והנדסת איכות הסביבה עם ידע מקצועי רחב וניסיון עבודה של מעל לעשרים שנה במגזר הציבורי והפרטי: 1997 – 2007 עבדה במשרד להגנת הסביבה בתור מרכזת חומרים מוכנים ומרכזת רישוי עסקים ארצית. מ-2007 יועצת בטיחות, בטיחות אש ואיכות הסביבה למפעלים ומעבדות כימיות ומיקרוביולוגיות, כולל חברות בין לאומיות. מתמחה בתחום חומרים מסוכנים ובטיחות תהליכית. ניהלה מחלקות EHS (Environment, Health and Safety) במפעל Omrix Biopharmaceutical בקבוצת J&J ובמפעל טבע כפר סבא.
פרטים ליצירת קשר – טל’: 050-3233189, golaniolga@gmail.com

 

לצפייה במצגת ההרצאה 

לצפייה בעמוד הבית של איגוד הישראלי להנדסת בטיחות 

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.

צפייה ישירה בוובינר