וובינר: עקרונות בסיסיים באופטיקה

שודר ביום שני, 08.06.20

יצא לכם פעם לבחור או להשתמש בעדשה למערכת אופטית, ולא הבנתם את ההבדל בין עדשה זולה העולה דולרים בודדים לבין עדשה יקרה שמחירה מאות או אלפי דולרים ואף יותר? במה מתבטא ההבדל באיכות ביניהן וממה הוא נגרם? כיצד זה משפיע על המחיר?

על הוובינר:

יצא לכם פעם לבחור או להשתמש בעדשה למערכת אופטית, ולא הבנתם את ההבדל בין עדשה זולה העולה דולרים בודדים לבין עדשה יקרה שמחירה מאות או אלפי דולרים ואף יותר?

במה מתבטא ההבדל באיכות ביניהן וממה הוא נגרם? כיצד זה משפיע על המחיר?

בהרצאה יוסברו עקרונות אופטיים בסיסיים המתארים כיצד עדשה “עובדת” ומייצרת דמות על הסנסור, יוצגו מספר פרמטרים של העדשה והמערכת האופטית בה היא מוצבת (כגון אורך מוקד, F# , הגדלה, מרחק האובייקט והדמות מהעדשה, שדה הראיה) גורמים המשפיע על איכות ו”חדות” התמונה הנוצרת, והגדרת רזולוציה של העדשה יתוארו סוגי טשטוש ומקורם (עיוותים, שגיאות יצור, תופעת העקיפה של האור) והפרמטרים המשפיעים על מחיר העדשה.

ההרצאה מיועדת לאנשי מקצוע שלא באים מתחום האלקטרואופטיקה, אך קשורים בצורה כלשהי למערכות אלקטרואופטיות שבהן משולבות עדשות, ומעוניינים לקבל תשובות לשאלות שהוצגו בנושא הנ”ל.

על המרצה:

דוד פיש,

בעל תואר שני בהנדסת אלקטרואופטיקה, מעל 30 שנות ניסיון מקצועי בתעשייה הביטחונית, ובעולם ההייטק האזרחי, כיום מנהל קבוצת פיסיקה בחברת אורבוטק המתמחה ב-machine vision.

מרצה ומעביר קורסים והשתלמויות על נושאים באלקטרואופטיקה בקרב חברות אזרחיות, והתעשייה האווירית.

מצגת:

Webiner_optics

לצפייה: