פורום מהנדסות ונשות טכנולוגיה - פעילויות עבר

הפורום נפגש כדי להכיר, לדון, להקשיב, ללמוד, להסתקרן ולהתמקד בכל הצמתים המרכזיים של נשים בהנדסה, מדע וטכנולוגיה

 

טעימה ממפגשי עבר של הפורום:

כנס נשים מהנדסות עולמות – 22/03/23-

הכנס הפיסי הראשון אחרי הקורונה בו ציינו את יום האישה הבינלאומי בכנס אליו הגיעו מהנדסות ונשות טכנולוגיה מכל הארץ.
ניצלנו את האירוע לטובת נטוורקינג, התחלנו בהרצאה מעוררת השראה של כוכבית אלמגור, דירקטורית הנדסה בגוגל שסיפרה לנו על הדרך שלה בעולם ההייטק, המשכנו לנטע סגרון, דירקטורית פיתוח בחטיבת הסייבר והתקשוב באלביט  ששיתפה אותנו בדרך המקצועית שלך עם הרצאה קולחת, מעניינת ואמיתית, שרון גדרון פסקין הקפיצה אותנו תרתי משמע עם סדנה לכלים וטיפים לעמידה מול קהל, הצגת פרזנטציות ועוד.. ערכנו פאנל מרתק של נשים מנהלות, וצחקנו המון עם הדר לוי

כנס נשים פורצות דרך- 26/02/20-

לראשונה ציינו את יום האישה הבינלאומי בכנס אליו הגיעו מהנדסות ונשות טכנולוגיה מכל הארץ.
ניצלנו את האירוע לטובת נטוורקינג, כלים לסטיילינג מצליח שניתנו לנו על ידי הגב’ סנדרה רינגלר, ערכנו פאנל של נשים יזמיות וסטארטפיסטיות, נחשפנו לתעתועי תודעה בהרצאתה של דר’ ליעד מודריק ושמענו את הרצאתה של דר’ עדי ניניו גרינברג על מאדים והירח.
כמו כן, קיבלנו כלים לחיסכון כלכלי על ידי גב’ עידית פרי ועסקנו בבינה מלאכותית ואתגרים בדמוקרטיה בהרצאתה של פרופ’ קרין נהון.

 

מפגש אחד עשרה- 13/01/20-

התארחנו בתעשייה האווירית במרכז הבקרה והשליטה של פרויקט חללית בראשית.
הגב’ ענבל קרייס- סגנית מנהל מפעל מבת חלל סיפרה לנו על האתגרים וההצלחות של הפרויקט.
התוודענו לתוכניות העשירות לקידום נשים בתעשייה האווירית עליהן סיפרה לנו גב’ לאה כהן שממונה על קידום מעמד האישה בתעשייה האווירית.
התמזל מזלנו לראות לוויינים בפעולה! סיכמנו את המפגש עם פאנל של נשים בכירות בחברה.

 

מפגש עשירי- 13/11/19-

ניצלנו את המפגש כדי לגייס מנטוריות מהפורום לטובת פרויקט “ניצוצות”, שמענו מגב’ נעמי כרמי קריגר- ראש זירה חברתית ציבורית ברשות לחדשנות, כיצד מתמודדים עם מחסור כוח האדם (והאישה) בהייטק הישראלי?.
בהמשך גילינו מהן ההזדמנויות החדשות בעולם התחבורה החכמה על ידי הגב’ אורלי דהן, מנכ”לית קהילת EcoMotion.

 

מפגש תשיעי- 27/03/19-

אחרי הפסקה ארוכה נפגשנו פעם נוספת בתל אביב!
במסגרת המפגש, נחשפנו לשיקולים לבחירה מושכלת בחומרי הגלם בעת ייצור ופיתוח מוצר תוך הקשבה ללקוחות שלנו וגילוי אחריות חברתית במחזור חיי המדף שלו- הרצאתה של גב’ ענבל שטרנברג- ראש תחום קיימות במנהלת קיימות ואיכות הסביבה בתעשייה האווירית.
בנוסף, עברנו על ידי אור סרי מבחן IAT- מבחן העוסק באסוציאציות חבויות וסכמות קוגניטיביות וגלינו שאין מוח אחד שדומה למשנהו. אור עוסקת בהשפעה חברתית דרך ארגונים – מתכננת תהליכי שיתוף לקידום מדיניות.

 

מפגש שמיני- 29/01/19-

ארחנו את חברת SCD בסניף שלנו בחיפה.
מנהלת קבוצת הפיזיקה והאלקטרוניקה בחברה- דר’ לידיה לנגוף סיפרה לנו על הקריירה האישית שלה ונתנה לנו סקירה על הפיתוחים הטכנולוגיים של החברה ביניהם הגלאי אינפרא אדום ומצלמת אינפרא אדום.
סגרנו את המפגש עם פאנל מרתק שכלל מהנדסות ומדעניות מעוררות השראה!

 

מפגש שביעי- 14/11/18-

התארחנו באינטל בקריית גת ולראשונה נפגשנו באזור הדרום! הפעם שמענו על תהליכי הגיוס בחברה וקיימנו פאנל מהנדסות שעסק בחוויות שלהן בעבודתן היומיומית. בנוסף, תצפתנו על רצפת הייצור של החברה.

 

מפגש שישי- 23/07/18-

סיירנו במעבדות של אינטל בחיפה ונגענו בפיתוחים הכי חדשים. נחשפנו לאתגרים עמם נשות אינטל מתמודדות וכיצד הן צולחות אותם. כמו כן, שמענו איך אינטל מעודדת מנהיגות נשית בחברה.

 

מפגש חמישי- 07/03/18-

בו ביקרנו בטכניון במרכז הבין תחומי למדעי החיים וההנדסה על שם לורי לוקיי שנוסד בשנת 2007 ומאגד בתוכו את העולמות של מדעי החיים, הרפואה וההנדסה.
גב’ עדי חן מנקר נתנה לנו הצצה לתחום של ניהול ידע- דיסציפלינה ניהולית העוסקת במתודולוגיה וכלים לפיתוח, שיתוף, שימור והנגשה של ידע.
הרצאתה הסבירה לנו כיצד ניהול ידע מסייע ומשפר את ביצועי הארגון. המפגש נחתם בשולחנות עגולים ששילבו מהנדסות צעירות עם ותיקות ודנו בנושא של קריירה.

 

מפגש רביעי- 21/11/17-

לראשונה שנפגשנו בחיפה! במפגש שמענו את הרצאתה של הגב’ עדי חן מנקר- מנהלת הידע של התעשייה האווירית שדיברה על קריירה של אם ובת.
בהמשך הגב’ דנה ברמן- דוקטורנטית להנדסת חשמל, שצללה איתנו לעולם המרתק של צילום תת-ימי, והסבירה לנו כיצד עיבוד תמונה יכול לעזור לביולוגים ימיים במחקר שלהם.
את המפגש קינחנו עם כלים להתמודדות עם שינויים במעגלי החיים שלנו תוך שמירת חיסכון הפנסיה בעולם הפיננסי בצורה מקסימלית עם גב’ ציפי אברהם קינן מחב’ מנורה מבטחים פנסיה וגמל.

 

מפגש שלישי- 31/10/17-

זכינו לשמוע את הרצאתה של גב’ חנה רדו- נשיאת סופרסונס ויזמית עסקית חברתית סדרתית שעסקה בתובנות על ניהול יזמות והחיים עצמם.
דר’ יעל דובינסקי- מנכ”לית פלאסוס וחברת הנהלה באיגוד Data Science בלשכת המהנדסים חשפה אותנו לעולם ה-IOT ועל היכולות שלו לשפר את השירות לאזרחים והתובנות שהוא מעניק לארגונים.

 

מפגש שני- 03/07/17-

התמקד בנשים בטכנולוגיה והכלה של נשים יזמיות ובכירות בעולם העסקי, נושא שהועבר על ידי דר’ ארנה ברי- האישה הראשונה והיחידה עד כה שכיהנה כמדענית הראשית וראש מנהל המו”פ התעשייתי של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה.
בנוסף, קיבלנו כלים הנוגעים לשירות בעולם החדש מגב’ ענת זלמה גורן- המתמחה בתהליכי אסטרטגיה ותכנון ומכהנת כיו”ר שותף באיגוד הנדסת תעשייה וניהול בלשכת המהנדסים.

 

מפגש ראשון- 27/03/17-

אירוע השקה של הפורום בו שמענו את הרצאתה של פרופ’ קרין נהון- נשיאת איגוד האינטרנט הישראלי, על דינמיקות של כוח וטכנולוגיה וכן, עמדנו על ההבדלים בעריכת מו”מ בין נשים וגברים בהרצאתה של דר’ יעל יצחקי- מייסדת עמותת נטע.

 

רוצות להתעדכן? להיות חלק?

לעמוד פורום מהנדסות ונשות טכנולוגיה

Collage-women-in-engineering-forum