יום עיון הטבלה לא משקרת - 150 שנה לטבלה המחזורית

5 במרץ 2019, בית המהנדס, תל-אביב

הטבלה המחזורית היא תולדה של פרץ גאונות בחלומו של מנדלייב. היא מהווה הרבה יותר מסידור וארגון של יסודות כימיים- היא אוגרת ידע רב ומאפשרת לחזות התנהגות של היסודות הללו ושל אלו שטרם התגלו.      

על יום העיון

ביום העיון שוחחנו עם מרצים מובילים על דברים שלא ידענו על הטבלה המחזורית, תרומתה להתפתחות המדעים והחברה, הוצגו יסודות חדשים שנוספו ב 2016 ודנו בשאלה האם הטבלה המחזורית מלאה או שיתגלו יסודות חדשים, שמענו על שימושים שונים ביסודות נבחרים ועוד.

אונסקו הכריזה  על שנת 2019 בתור: The International year of the Periodic Table באתר שלהם ניתן לראות ארועים רבים  בנושא מרחבי העולם  לרבות הארוע שהתקיים בלשכת המהנדסים והאדריכלים. לצפיה ומידע נוסף לחצו כאן

תוכנית יום העיון

תקצירי הרצאות

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.

מצגות

תמונות מיום העיון