יום עיון וסיור מקצועי בנושא הכרת ציפויים מודרניים וחדשניים להגנה מפני קורוזיה

05/06/2023

יום שני בין השעות 09:30-14:00

יום עיון וסיור מקצועי בחברת מיברג התקיים מטעם הפורום הישראלי לקורוזיה וסניף AMPP  ישראל. הסיור כלל הרצאות בנושא ציפויים חדשניים להגנה מפני קורוזיה.

שותפים לארגון

היום נערך מטעם הפורום הישראלי לקורוזיה ו AMPP  ISRAEL CHAPTER

לשכת המהנדסים והאדריכלים - הבית המקצועי שלךAMPP לוגוaeai-logo

אודות מיברג

מיברג הוא יצרן וספק מוביל בייצור ופיתוח קשיחים בטכנולוגיית כבישה קרה של מתכות, עם למעלה מ- 70 שנות ניסיון.  מאז הקמתו ב 1952, התרחב והתפתח ממפעל לייצור ברגים בלבד למפעל לייצור ברגים ומוצרים ייחודיים, בעלי ערך מוסף.
בשנת 1966 הוקם אגף לגימור מתכות, יחיד מסוגו בארץ, המציע מגוון רחב של ציפויים וטיפולי פני שטח לשיפור תכונות המוצר ועמידותו.
מיברג הוא יצרן וספק יחיד מסוגו בארץ המציע מגוון רחב של שירותים ייחודיים עבור לקוחותיו, החל משלב התכנון והייצור וכלה באספקה עד לבית הלקוח. בין הלקוחות של מיברג ניתן למצוא את החברות המובילות בארץ בתחומים רבים כגון: חקלאות, תעשייה, היי-טק, סיטונאות ועוד. בשוק הבינלאומי, מיברג הוא ספק בינלאומי ידוע לחברות המובילות בתעשיית הרכב.

אודות היום

מידע מפורט אודות הסיור, ההרצאות והמרצים
הרצאות בוקר:

בחברת מברג מבצעים ציפויים שונים המיועדים להגנה על חלקי פלדה מפני קורוזיה. בין שלל הציפויים הקיימים, נתמקד בשני ציפויים איכותיים וייחודיים: הגנה “מקריבה” מסוג אבץ-ניקל ע”פ מיפרט  (  MIVRAG 759), והגנה “מגינה” מסוג צבע קטאפורטי (KTL) ואף על שילוב של שני הציפויים.
בהרצאות עמדנו על ההבדלים ביניהם ועל היתרונות והחסרונות של כל אחד מהציפויים הנ”ל. כמו כן, פורטו התהליכים השונים אותם עוברים הפריטים כדי לספק עמידות מירבית מפני קורוזיה של מתכת הבסיס.

על המרצה: אשר לנדאו הצטרף למיברג בקיץ  2022,  בתפקיד של טכנולוג ציפויים. בעברו היה הטכנולוג הראשי בחברת אמזה בתחום ציפויים תעשייתים. קודם לכן שימש אשר כ-7 שנים ככימאי ראשי ומנהל המעבדה הכימית בחברת מנועי בית שמש.

סיור מקצועי:

מיברג הוא יצרן וספק מוביל בייצור ופיתוח קשיחים בטכנולוגיית כבישה קרה של מתכות, עם למעלה מ- 70 שנות ניסיון. בשנת 1966  הוקם אגף לגימור מתכות, יחיד מסוגו בארץ, המציע מגוון רחב של ציפויים וטיפולי פני שטח לשיפור תכונות המוצר ועמידותו. במפגש זה נערוך סיור מקצועי  באגף גימורים ובאולם הייצור של חברת מיברג.

הרצאת: מפת “תזוזת הגבינה” בתחום הצבע והציפויים

נזקי השיתוך מהווים עלות טפילית המתווספת לעלות מחזור החיים של ציוד ותשתיות ומוערכת בכ – 9.2 טריליון $ לשנה בעולם וכ – 45 מיליארד ₪ לשנה בישראל לבדה (בערך %10 מתקציב המדינה).
סכומי עתק אלה מייצרים מוטיבציה לאחזר תקציבים באמצעות ניצול טכנולוגיות מתקדמות להגנה כנגד שיתוך ובניית מערכות ניהול המוכוונות לצורך כך ואשר הרגולטור מחייב את קיומן אצל הספקים .
בהרצאה הובאו דוגמאות לטכנולוגיות מובילות בתחום חרושת טיפולי הגמר , ביצועיהם, רמת האיכות
הנדרשת ושיטות אבטחת האיכות המיושמות לאבטחת איתנות תכונות אלה.
ההרצאהשירטטה את המפה הטכנולוגית המסתמנת בעתיד הקרוב, כנגזרת מהשינויים
הסטטוטוריים הנכפים על הלקוחות הגדולים , כמו גם את הדרישות המבניות והבקרות שיושתו על
התעשייה בארץ ובעולם, לפחות זו המעוניינת להיות ספקית של פרויקטים משמעותיים.

על המרצה: ערן תובל הינו בוגר תואר II בהנדסת חומרים מטעם WSU ,אוהיו ארה”ב. הוביל את תחום ההתמודדות
עם תופעת השיתוך בזרוע היבשה בשנים 2020-1994 ,במהלכם היה נציג צה”ל בקבוצת העבודה
הבינלאומית אשר עיצבה את החקיקה בתחום זה בארה”ב.
כיום, מתנדב בלשכת המהנדסים על מנת לתרום לקידום תעשיית טיפולי הגמר וההגנה כנגד שיתוך.

ועדת היגוי:
אלון בוסי- תומר חברה ממשלתית בע”מ וחבר הנהלת הפורום הישראלי לקורוזיה.
שי ליטני-  יו”ר הפורום הישראלי לקורוזיה.

תמונות מהמפגש