יזמות וחדשנות בגובה העיניים

26/11/2019

יום שלישי בין השעות 16:00-20:30

מפגש בגובה העיניים, שאיפשר טעימה מתהליכי היזמות והבנה מהם הגורמים להצלחה ביזמות. המפגש התמקד בניתוח אירועים מתחום היזמות הטכנולוגית, יזמות חברתית ואפשר למשתתפיו לקבל עצות מעשיות לגבי איך לקדם תהליכי יזמות, לרבות כיצד לפעול להצגת הרעיון היזמי למשקיעים ולגייס הון.

כנסים סדנאות וימי עיון

תוכנית המפגש

16:15-17:00 מרעיון לניסיון, ניב סער, שותף מייסד במיזם החברתי “בצוותא”. ההרצאה שכנעה שכל  אחד יכול להיות יזם

17:00-17:45 מחקר שוק, הצעד הראשון מרעיון למיזם מצליח, אריאל רותם יועץ עסקי לסטארטאפים. ההרצאה התמקדה בעצות מעשיות    לגבי הצעדים הנדרשים ליזם בהקמת העסק, בדגש על השאלה – כיצד מתחילים

18:00-18:45 יזמות טכנולוגית הלכה למעשה, עידו הורביץ, מייסד Tuqqi, סיפור יזם שהקים סטארט אפ טכנולוגי

18:45-19:30 גיוס הון למיזם, מה חשוב למשקיעים, כיצד להציג נכון, יונתן אלוני, מנהל פיתוח עסקי במשרד השקעות פרטי

19:30-20:15 עולם היזמות משלב הרעיון ועד שלב המוצר והמימוש, ד”ר יגאל גראד מייסד ושותף של מיזם SURPASS MEDICAL, אשר  נמכרה  לחברת STRYKER

על המרצים

עידו הורביץ, מנכ״ל ומייסד של חברת Tuqqi .אחרי כמעט 4 שנים מהגארז’ דרך גיוסי משקיעים ועד לאלפי משתמשים, הגיע למסקנה שסטרטאפ זה הדבר הכי קשה שיש, אבל אין דרך אחרת לחולל שינוי. בהרצאה הוא סיפר על כל לקחי הסטרטאפ אותם כתב ואסף.

אריאל רותם, בוגר תואר שני במנהל עסקים, מייעץ ומלווה יזמים בשלבים הראשוניים שלהם במיזם, ומומחה בהכנתם לגיוסי הון ממשקיעים פרטיים ומוסדיים. בעל ניסיון מקצועי עשיר בתחום האנליזה השיווקית, העסקית והפיננסית. התחיל את דרכו המקצועית כאנליסט בגופים פיננסים, בתחום סלולר, במדיה דיגיטלית ובקרן הון סיכון. הוביל תהליכים של בדיקות נאותות בקרן הון סיכון, הקים חממה להשקעות בסטרטאפים בתוך תאגיד מדיה, התמקצע בביצוע מחקרי שוק והכנת תוכניות עסקיות תוך הצגת נתונים אנליטיים למשקיעים. הרצאתו:  “מחקר שוק, הצעד הראשון למיזם מצליח” עסקה בכך שמחקר שוק נועד לתת תוקף לרעיון היזמי ומהווה את אחד מהשלבים הכי חשובים בתכנון כל מיזם. ההרצאה התמקדה בעצות מעשיות לגבי הצעדים הנדרשים ליזם בהקמת העסק, בדגש על מתן כלים לביצוע מחקר שוק מעמיק.

יונתן אלוני, עו”ד ובעל תואר שני במשפטים מ-UC BERKELEY. מנהל פיתוח עסקי במשרד השקעות פרטי (Single Family Office) המתמקד בהשקעות במיזמי תעשיה וייצור (Industry 4.0). במסגרת תפקידו  אחראי על איתור וסינון הסטארטאפים השונים הנמצאים איתם בקשר, וגיבוש המלצת השקעה. בנוסף הוא  שותף בחברת ייעוץ לסטארטאפים (StartUping), משלבי הפרי-סיד ועד לסבב A. כמו-כן, הוא מנהל-שותף בסניף הישראלי של האקסלרטור הבינלאומי FOUNDER INSTITUTE, המיועד לסטארטאפים בתחילת דרכם.

בהרצאתו סקר את הליך גיוס הכספים, מצד המשקיע. מה יכול להניע משקיע להשקיע אצלכם? נקודות החובה במצגת המשקיעים ובפגישה עם משקיעים. DOES AND DONTS קריטיים, וסיפורים אמיתיים ממפגשים עם יזמים.

ניב סער,  בוגר המסלול להנדסת תוכנה באוניברסיטת בן-גוריון. ביום הוא Product Manager בחברת Autodesk TLV ובלילות ובסופי שבוע הוא שותף-מייסד במיזם החברתי בצוותא שהקים עם אורי פרל. בצוותא במשפט אחד – מחברים בין תיירים לבין ישראלים לארוחת ערב. את המיזם הקימו לפני כמעט 3 שנים, כתחביב, מתוך החשק ליזום משהו משמעותי . מאז אירחו כ1500 תיירים מיותר מ40 מדינות. הקימו קהילה של 1200 משפחות, זוגות, חברים ושותפים ישראלים השמחים לפתוח את ביתם ולהכיר חברים חדשים.

בהרצאתו הוא הזמין  להתחיל תחביב חדש – יזמות בזמנכם הפנוי. שיתף  בתהליך שעברו, מה הצעדים הראשונים שיש לעשות? כיצד מביאים את הלקוח הראשון? איך לוודא שנמצאים בכיוון הנכון? והכי חשוב איך להינות לאורך כל הדרך.

ד”ר יגאל גראד,דוקטור להנדסה רפואית, מייסד ושותף של מיזם SURPASS MEDICAL שעסק בתחום מניעת השבץ אשר נמכר לתאגיד STRYKER  ב-100 מיליון דולר. בהרצאתו  סיפר על עולם היזמות משלב הרעיון ועד שלב המוצר והמימוש.

 

מצגות

תמונות מהמפגש