וובינר: ניהול משא ומתן מרחוק - כללי המשחק משתנים

שודר ביום רביעי, 13.05.2020

וירוס הקורונה הביא לכך שנסיעות ופגישות פנים אל פנים צומצמו באופן משמעותי ברחבי העולם ומכאן עולה השאלה כיצד ינהלו צוותי המכירות ורכש תהליכי משא ומתן מורכב עם לקוחות, שותפים וספקים ברחבי הארץ והעולם בתהליך וירטואלי לחלוטין, ללא אפשרות לפגישות פנים אל פנים.

על הפורום:

פורום המהנדסות ונשות טכנולוגיה בלשכת המהנדסים הוקם במטרה לקדם נשים במקצועות הטכנולוגיים. הפורום מהווה מקום מפגש ופלטפורמה להעברת מידע מקצועי וליצירת שיתופי פעולה. הוובינר יתקיים במסגרת הפעילויות של פורום מהנדסות ונשות טכנולוגיה שממשיך לסקרן אתכן/ם בתכנים מקצועיים ולעודד לקדמה מקצועית.

על הוובינר:

וירוס הקורונה הביא לכך שנסיעות ופגישות פנים אל פנים צומצמו באופן משמעותי ברחבי העולם.

הצפי כי תהיינה הגבלות נוספות לנסיעה ולמעבר בין גבולות במהלך 12-18 החודשים הקרובים, מחייב חברות לאמץ תהליכים עסקיים חדשים, בהם צוותים פנימיים שמחויבים לשתף פעולה ולעבוד מרחוק בתוך החברה ובנוסף, עולה השאלה כיצד ינהלו צוותי המכירות ורכש תהליכי משא ומתן מורכב עם לקוחות, שותפים וספקים ברחבי הארץ והעולם בתהליך וירטואלי לחלוטין, ללא אפשרות לפגישות פנים אל פנים. מאחר שזו הולכת להיות הנורמה החדשה, אנשי מקצוע ברחבי העולם צריכים לאמץ טכניקות משא ומתן חדשות/ מעודכנות ולשים דגש ולהבין טוב יותר את השפעת ההבדלים הבין תרבותיים על תהליך המשא ומתן, כולל, בין היתר אבל לא רק את אובדן היכולת לפרש את שפת הגוף ואת האינטונציה (הקול, גובה הקול, הטון והמהירות).

במהלך הוויבנר נלמד את 8 השלבים במשא ומתן מרחוק המבוסס על שיטת Red Sheet העולמית:

1.       הכנה –שימוש בתבניות וכלים

2.       סדר יום – מה החשיבות?

3.       תקשורת –יש לבחור מראש את שיטת התקשורת (דואר אלקטרוני, טלפון, שיחת וידאו) ולהתכונן בהתאם

4.       תרבות – אם מדובר במשא ומתן גלובלי, וודאו שאתםמבינים את הניואנסים העסקיים של הצד השני וכיצד הם מצפים כי התהליך יתפתח

5.       איך מאתרים ומדברים עם מקבל ההחלטות

6.       להכין מראש את גבולות המשא ומתן ואת נקודות הוויתור:

a.       BATNA-Best Alternative to a Negotiation Agreement – אלטרנטיבות חלופיות הטובות ביותר לעסקה

b.      MDO – Most Desirable Outcome–התוצאה הרצויה ביותר

c.       LDO –Low Desirable Outcome–התוצאה הכי פחות רצויה

7.       איך מסכמים כל שלב במשא ומתן

8.       סבלנות –הסוד במשא ומתן

על המרצה:

דאריל אולמן,

daryl

 

יזם ומומחה למשא ומתן בינלאומי, עם ניסיון של 25 שנים בניהול חברות טכנולוגיה, מחבר הספר “משא ומתן עם מיקרוסופט” ונציג חברת Red Sheet בישראל ללימודי ניהול משא ומתן.

דאריל הוא בוגר התוכנית למנהלים בכירים ב”ניהול משא ומתן ומנהיגות” באוניברסיטת הרווארד ובעל תואר שני מאוניברסיטת ניו-יורק, טנדון להנדסה.

לצפייה: