ראשון בבטיחות: ניהול בטיחות בארגון מורכב

שודר ביום ראשון, 04-07-2021

אודות הוובינר

במהלך הוובינר הוצגו שני מהלכים עיקריים שהוטמעו בארגון – פלטפורמה להורדת הסיכונים והתאונות ופלטפורמה לניהול השוטף של הבטיחות:

  • פלטפורמה להורדת הסיכונים והתאונות: אנו משתמשים בחלופות לגורמי סיכון באמצעותן ירד מספר התאונות בארגון באופן דרסטי. החלופות כללו חיידקים ווירוסים שהוחלפו בזנים פחות פתוגניים ונטולי כושר שרידות בסביבה, מקורות קרינה מיינת שהוחלפו, כלים המעניקים סביבה בטוחה יותר למשתמש. החלופות שהוצעו לא שינו את אופי המחקר או את תוצאותיו ולכן התקבלו בקהילה המדעית ויושמו במהרה.
  • פלטפורמה לניהול השוטף של הבטיחות: פיתחנו תוכנה ייעודית המאפשרת מעקב, ניהול איכותי ומדויק של כל גורמי הסיכון במכון ברמת המעבדה הבודדת. המידע שנאגר בזמן אמת מאפשר ליחידת הבטיחות לנהל ולתפעל באופן מיטבי את כל היבטי הבטיחות וכן מעניק לקבוצת המחקר תוכנית בטיחות פרטנית מקצועית ומדויקת לכל אחד מגורמי הסיכון במעבדות קבוצת המחקר.

על המרצה

ד”ר דליה זגר
ראש יחידת הבטיחות במכון ויצמן , כפופים לי 11 עובדים מקצועיים איש איש בתחומו. אני בעלת תואר שלישי במדעי החיים ממכון ויצמן, כך שתחום ההתמחות שלי הוא בטיחות ביולוגית. את כל חיי הבוגרים עשיתי במכון ויצמן, החל משנת 1981. את הדוקטורט ביצעתי במחלקה לבקרה ביולוגית, לאחריו פוסט דוקטורט. שנים הייתי מדענית סגל בה ניהלתי את כל המחקרים בביולוגיה מולקולרית בקבוצת המחקר. ליחידת הבטיחות הצטרפתי בשנת 2007. היתרון העצום של איש בטיחות המגיע מהמעבדה לקורס הממונים, בא לידי ביטוי במצוינות ובתפיסת בטיחות ייחודית המיושמת בשטח

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.