נושאים חמים בצביעה תעשייתית למניעת קורוזיה

שודר ביום רביעי, 18.11.2020

המודעות לחשיבות תהליכי עבודה נכונים ויעילים בצביעה תעשייתית תופסת את מרכז הפוקוס של האנשים העוסקים במלאכה החשובה של הגנה על תשתיות, על ציוד הנדסי ועל מוצרים עבור כלל לקוחות ובעלי הנכסים.

לשכת המהנדסים וסניף *NACE ISRAEL קיימו מפגש מקוון שמטרתו  הייתה להציף מספר “נושאים חמים” בצביעה תעשייתית מתקדמת, ובעיקר במכשולים וחסמים נבחרים בדרך ליעילות ואיכות שיתבטאו במיקסום אורך חיי מערכות הצבע ובאורך חיי המערכות.

מנחה

נועם יהוד
יו”ר הסניף המרכזי NACE ISRAEL ובעל הסמכת בודק ציפויים NACE CIP LEVEL II, חבר בהנהלת הפורום הישראלי לקורוזיה בלשכת המהנדסים.
נועם הינו מהנדס מכונות בעל ניסיון של כעשור בתחום הקורוזיה והציפויים, כטכנולוג צבע בחברת ברמד וכיום כמנהל טכני צבעי תעשייה בחברת נירלט.

 

המפגש בחסות

tambour

לצפייה

 


הרצאה 1: 11:15- 10:40

כשלים בצבע שמקורם בהכנת שטח לקויה ותפקידי המפקח המקצועי, מאת: שי ליטני

בהרצאה זו תוארו הסיבות לכשלים בצבע שמקורם בהכנת שטח לקויה (רוב הכשלים), נציג שלבים להכנת שטח נכונה ונשוחח על תפקידי המפקח המקצועי וחשיבות הפיקוח הבלתי תלוי להצלחת הפרויקט.

 

המרצה: שי ליטני, יו”ר הפורום הישראלי לקורוזיה בלשכת המהנדסים.  מהנדס מכונות ומהנדס מערכות, מוסמך NACE COATING INSPECTOR CIP LEVEL 3.
בעל ניסיון עשיר בתפקיד מהנדס צבע וציפויים למניעת קורוזיה בתעשייה וכיום יועץ ומפקח עצמאי.

 

 

מצגת שי ליטני


הרצאה 2: 11:50- 11:15

Robot Spraying for Industrial Purposes , By: Luca Gallo – CMA Robotics Spa
(ההרצאה באנגלית)

ההרצאה דנה ביישום של פתרונות אוטומציה לתהליכי צביעה במטרה לייעל תהליכי ייצור, במקביל לשיפור איכות וחזרתיות של תוצאות הצביעה.

 

 

המרצה: Luca Gallo

  Luca, born  in Switzerland, since 7 years operating as sales manager on several markets including Israel


הרצאה 3: 12:25- 11:50

בדיקות ציפויים במעבדה ומקרי בוחן של כשלים, מאת: טל שילו – איקא מעבדות

בהרצאה דובר על חשיבותם של בדיקות מעבדה, בדגש על בדיקות ציפויים, ושל ביצוע חקרי כשל. הוצגו מקרי בוחן של כשלים שנחקרו במעבדה כאשר ליקוי בציפויים היווה את גורם השורש לכשלים.

 

המרצה: טל שילו, מהנדס חומרים ומטלורג, בוגר אוניברסיטת בן גוריון. בעל ניסיון של שנים בתחום הבדיקות המטלורגיות וחקרי כשל.

 

 


 

הרצאה 4: 12:45- 12:25

מעל ומתחת למצופה- שיקום תחתיות מכלים, מאת: משה זמיר – טמבור

בהרצאה דובר על שיקום מכלים ישנים לנגזרות נפט בעזרת ציפויים רבי-עובי.


המרצה: משה זמיר התחיל את דרכו בקבוצת טמבור לפני 39 שנים ובמהלכן כיהן במגוון תפקידים, ביניהם: ניהול מעבדת מחקר לצבעי תעשיה ואניות, שם פיתח פורמולציות לשימוש ימי ותעשייתי בהם משתמשים עד היום. לאחר מכן ניהל את תחום המכירות הארצי בצבעי התעשייה ובמקביל ניהל את הייצוא. כיום משמש משה כמנהל טכני ארצי לכלל צבעי טמבור, במסגרת תפקידו הוא מלווה פרויקטים מורכבים, מטמיע מוצרים בתחום התעשייה ועוד. משה בוגר תואר ראשון בכימיה מאוניברסיטת הטכניון, תואר נוסף בלימודי שיווק ומכירות מאוניברסיטת חיפה ובעל הסמכה להוראה במדעים.

מתוך ניסיונו הרב בתחום העמיק משה את המיקוד באיכות המוצרים והתמודד עם אתגרי התחום מול הלקוחות המקצועיים.

מצגת משה זמיר

*במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.


Central Israel Section is hosted by a legal entity separate and distinct from NACE, and has no right or power to bind or obligate, NACE International, Inc., NACE International Texas, LLC, and their respective affiliates