חודש הנדסה מקוון - ענף גז טבעי

התקיים ביום חמישי, 16/7/2020

ההרצאות המוקלטות


הסדרה והסבת מפעל לגז טבעי – יהודה רודל  


יום חמישי, 16.7.20

11:00-11:45 גז טבעי – תכונות ושימושים עם אמיר שריד

ההרצאה תעסוק בהכרות עם הגז הטבעי , תכונות ושימושים (ייצור קיטור, חשמל, מיזוג אוויר, הנעת רכבים ועוד), הכרות עם השחקנים המרכזיים במשק הגז הטבעי בארץ (ספקים, הולכה, חברות חלוקה, משווקים ושחקנים תומכים נוספים).בהרצאה  ייעשה שימוש בדוגמאות מהנעשה בארץ ובחינה טכנו-כלכלית של כדאיות להסבת מפעל- לדוגמא מדלקים פוסילים לגז טבעי. בגמר ההרצאה הצופים יהיו בעלי הכרות בסיסית ועדכנית עם הנעשה בתחום כיום.

amir sarid

על המרצה:

אמיר שריד, מעל 25 שנות ניסיון בתחום האנרגיה ומעל 10 שנים בתחום הגז הטבעי.
ניהל שותפות בינלאומית שתכננה, הקימה ותיחזקה תחנות הפחתת לחץ לנתג”ז וללקוחות הגדולים בארץ. בעל הכרות מעמיקה עם משק השחקנים בארץ והעולם בתחום , מגמות , תקנים ונהלים.
כיום מנהל את חברת שריד אנרגיה –ייעוץ ופיתוח עסקי, העוסקת בתחום הייעוץ ופיתוח עסקי בתחום האנרגיה והגז הטבעי בפרט – דחיסה, פריקה, גנרציה ועוד.
חבר בוועדות מומחים וועדות טכניות במכון התקנים בתחום הגפ”מ והגז הטבעי, יועץ פדגוגי למשרדים שונים בתחום ההכשרה , הסכמה ובחינה של העוסקים בתחום הגז הטבעי.
בעל תואר II בהנדסת מערכות מהטכניון ו MBA במנהל עסקים מאונ’ ת”א וחבר בהנהלת ענף גז טבעי בלשכת המהנדסים.


11:45-12:15 הסדרה והסבת מפעל לגז טבעי עם יהודה רודל

משק האנרגיה בישראל נמצא בעיצומה של מהפיכה- מהפיכת הגז הטבעי וזאת לנוכח כניסתה של אסדת לויתן לעבודה. מפעל המתבקש היום להתחבר לגז טבעי עובר תהליך רגולטורי מורכב ובנוסף עליו לבצע חישוב טכנו-כלכלי והכל בכפוף להסדרה ולרגולציה שמשתנה מעת לעת. במהלך ההרצאה הזו, נרחיב על מכלול השיקולים העומד בפני מתקן המבקש להסב עצמו לשימוש בגז טבעי

Yehuda Rudel

על המרצה:

אינג’ יהודה רודל – מנהל מרכז נובל אנרגי’ לגז טבעי, ראש החוג להנדסאי אנרגיה וגז טבעי, מנכ”ל אופקית הנדסה בע”מ ומוביל את ענף גז טבעי באיגוד מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים.


ענף גז טבעי

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.