חודש הנדסה מקוון - תעשייה וניהול

התקיים ביום ראשון-שלישי 12-14/07/2020

פלייליסט ההרצאות

 


יום ראשון, 12.07.20

11:00-12:00 חדשנות בתעשייה המסורתית עם גיל זיכלינסקי

ההרצאה עוסקת בדיסוננס שבין חדשנות טכנולוגית ותהליכית ובין ארגונים מסורתיים העוסקים בתעשייה ושירותים. האתגר העיקרי בארגונים הוא שהמוצר או השירות שלהם אינו מכיל שום אלמנטים של חדשנות. ההרצאה תתייחס לאתגרים של הארגונים מחד והערך שצפויים לקבל ממהלך כזה מאידך. יוצגו דוגמאות של יישומים אמיתיים שיועצי חברת גיליז תכננו, אפיינו וליוו את המימוש עבור ארגונים שבחרו לקפוץ למים ולהטמיע חשיבה חדשנית אצלם.

gil zicilinski

על המרצה:
גיל זיכלינסקי, מנכ”ל GILIZ מערכות מידע – חברה שמספקת ניתוח מערכות מידע וייעוץ לחדשנות טכנולוגית.


14:00-15:00 היבטים של פתוח מוצר מבוסס AI עם ד”ר יהודית אפרשטיין

מהו תהליך פיתוח מוצר מבוסס AI ומה הייחודיות שלו ביחס לפיתוח מוצר בתעשייה מסורתית?
ההרצאה מציגה שורה של הבדלים מהותיים בין טכנולוגיות AI לטכנולוגיות אחרות. יוצגו השלכות של כל אחד מההבדלים על עבודה עם מוצרים או מערכות מבוססות AI. ההרצאה תתמקד בצורך בשינוי פרדיגמה חשיבתית בגישה  למוצרים מבוססים AI.

yehudit epershstin

על המרצה:
ד”ר יהודית אפרשטיין הקימה ומנהלת תכנית לתואר שני במערכות תבוניות באפקה, המכללה להנדסה בתל אביב. ד”ר אפרשטיין בעלת מעל 20 שנות ניסיון בהוראה באוניברסיטאות ומכללות בארץ במגוון רחב של תחומים (למידה חישובית ולמידה עמוקה, ניתוח סדרות זמן, עיבוד שפה טבעית, ראיה ממוחשבת, בינה מלאכותית ועוד). ד”ר אפרשטיין הקימה ומובילה פעילות של מרכז לכריית מידע וקבלת החלטות במכללת אפקה. במסגרת המרכז הובילה עשרות רבות של פרויקטים בתחומים קבלת החלטות בתנאי אי-וודאות, למידה חישובית, מערכות אינטליגנטיות. בין הפרויקטים מחקרים בשיתוף פעולה עם התעשייה, מחקרים שבוצעו במסגרת מענקי מחקר וייעוץ לחברות.


17:00-18:00 הכרות עם שפת הפיתוח ABAP בסביבת SAP עם אריק פישר

בהרצאה נסביר מהי תוכנת SAP, מה הייחודיות לעומת תוכנות אחרות בשוק ומהי שפת התכנות הייחודית לסביבה זו. כמו כן,  נבצע הכרות עם תוכנת SAP ושפת התכנות הייחודית לה. הרצאה זו מתאימה למשתמשי קצה, מנהלי פרויקטים, מהנדסי תעשייה וניהול ולכל מי שמעוניין להכיר את התוכנה. מהי שפת הפיתוח הייחודית ABAP4 ומה מקומה בתוך מערכת ERP SAP. ההרצאה נועדה למנהלים, ראשי צוותים, מהנדסי תעשייה וניהול שעובדים עם סביבת SAP.

arik fisher

על המרצה:
אריק פישר, בוגר טכניון מדעי המחשב ועם ניסיון של מעל 20 שנה בפיתוח בסביבת SAP. מרצה לשעבר במכללת NESS.


יום שני, 13.07.20 

11:00-12:00 איך להפוך את הלימון ללימונדה – שיפור תהליכים ומציאת פתרונות אסטרטגים באמצעות כלים של חווית לקוח עם ענת גורן ודנה זיכילינסקי

כיצד ניתן לייצר תרבות ממוקדת לקוח בארגון – חוצת אגפים ויחידות עסקיות, תוך הבנת המניעים והחשיבה של הלקוח, ואיך הדבר מיתרגם לגידול בהכנסות, בהעלאת שביעות רצון, בצמיחה וכד’. מה צריך הארגון לעשות על מנת לאמץ גישה כזו וכיצד חדשנות ודיגיטציה יכולה לסייע למטרות הארגון. המצגת תהיה מלווה בדוגמאות מארגונים בענפים שונים.

anat zalma gorendana zicilinski

על המרצות:
ענת זלמה גורן מנכ”לית משותפת ב ZAGO, יו”ר (משותף) איגוד מהנדסי תעשייה וניהול, מתמחה בתחום שיפור ביצועים עסקיים.
דנה זיכלינסקי, מנהלת תחום חברות פיננסיות ונותני שירותים, GILIZ, מערכות מידע


14:00-15:00 מודל בשלות של שרשרת האספקה עם דן בלדר

בהרצאה נבין מהי שרשרת האספקה, איך בודקים את יעילותה של השרשרת על כל מרכיביה. בנוסף, נבחן CASE STUDYS שונים ונבצע ניתוח פערים בשרשרת האספקה באמצעות מודל בשלות והצגת התהליך שיושם לצמצומם.

DanBelder2

על המרצה:
דן בלדר, מהנדס תעשיה וניהול B.Sc. ותואר שני בהנדסה M.Sc. באוניברסיטת בן גוריון. לדן ניסיון ניהולי וייעוצי של כ – 30 שנה. כיום הוא משמש כיועץ תפעולי, מומחה לתפעול, לוגיסטיקה ושרשרת האספקה ומוביל תהליכי שינוי בחברות לשיפור ביצועיים תפעוליים-עסקיים.


17:00-18:00 ההבדלים והדמיון בין פעילות של גופי או”ש ליישום מצוינות עם מוטי קומפורטי

בהרצאה נדון במגוון פעילויות של גופי ארגון ושיטות, יישום מצוינות ע”י גופי או”ש / OPEX, הדמיון והשונה בין פעילות של גופי או”ש ליישום מצוינות ונעלה דילמות, התנגדויות והצלחות.

moti

על המרצה:
מוטי קומפורטי מוביל את תחום המצוינות הארגונית בחברת הייעוץ דיאלוג. מנחה קבוצות וצוותי שיפור. תמך ביישום תהליכי מצוינות בעשרות חברות במשק ממגוון ענפים. תומך בגופי או”ש בארגונים שונים ועוסק בתחום כ 25 שנה.


יום שלישי, 14.07.20

11:00-12:00 תרומת הנדסת תעשיה וניהול לארגוני הבריאות בעידן הפוסט קורונה עם מיכאל כהן

עם החזרה ל “שגרה החדשה”, ארגוני הבריאות נדרשים להתאים עצמם לשינויים בהתנהגות הצרכנית של המטופלים, כמו גם לצורך בשיפור תהליכים, הגברת פריון העובדים וניצולת המשאבים. ההרצאה תעסוק בתרומה האפשרית של הנדסת התעשייה וניהול לאפיון, תכנון ויישום השינויים הנדרשים במערכות הבריאות (בתי חולים, קופות חולים ועוד). ההרצאה מיועדת לכל מי שמוביל שינויים בארגוני בריאות ומעוניין לדעת באילו תחומים הנדסת תעשיה וניהול יכולה לסייע ולמהנדסי תעו”נ בארגונים אלו.

michael cohen

על המרצה:
מיכאל כהן, שותף מנהל ומייסד חברת חושן העוסקת בייעוץ ניהולי לארגונים, B.Sc בהנדסת תעשיה וניהול (ב”ש) ו- MBA במנהל עסקים (ת”א), מנהל ענף מערכות בריאות באיגוד מהנדסי התעשייה וניהול, מעל ל- 25 שנות ניסיון בליווי הנהלות ארגונים ויחידות או”ש בקבלת החלטות ארגוניות תפעוליות, רה ארגון, שיפור תהליכים ושירות,  ניתוח והטמעת מערכות,  תכנון ותקינת משאבים ועוד.


14:00-15:00 מסע בעולם הדאטה עם אייל בירן ודנה פרידמן

חברת Data Tapas מלווה ארגונים מכלל ענפי המשק בעולם הדאטה החל משלב בניית אסטרטגיה עסקית מבוססת דאטה דרך יצירת וניהול תכניות עבודה פרקטיות ועד שירותי אנליזה ו – Data Science . בהרצאה שלהם, אייל ודנה יעשירו את עולמנו במסע בעולם הדאטה, נשמע על חשיבות מינוף הדאטה ומה מאפיין ארגונים מובילים בתחום. נלמד מה נכון לעשות ומה פחות ונקבל כלים להבין מונחים / תפיסות/ מגמות בעולם הדאטה.

ההרצאה מיועדת למנהלים שרוצים למנף דאטה עסקי לאלו שכבר יצאו לדרך וגם אלו שעוד מתלבטים, למי שחי ונושם דאטה וגם למי שעדיין לא מבין על מה כל הבאז.

Dana fridmaneyal biran

על המרצים:
דנה פרידמן ואייל בירן, בעלים משותפים Data Tapas


17:00-18:00 מ-RPA ל -FULL CYCLE AUTOMATION עם דניאל פלד

עולם הRobotic Process Automation –  משנה את סביבת העבודה שלנו. כיום, מרבית זמנם של עובדים  בארגונים מתמקד בעשיית תהליכים אשר לא דורשים שום מחשבה, אלא רק חזרה על שלבים ולא מאתגרים את עצמם בלחשוב וליצור. הRPA –  ויותר ממנו ה – FULL CYCLE AUTOMATION משנה את עולם העבודה שאנחנו מכירים. במקום אנשים, אנחנו ננהל רובוטים כחלק מהצוות שלנו. בקורות החיים יהיה סעיף של מפתח או מנהל רובוטים וחברות שידועות ברמת אוטומציה גבוהה יהיו יותר אטרקטיביות לעובדים חדשים.

daniel peled

על המרצה:
דניאל פלד, סמנכ”ל שותפים  גלובלי ומכירות ישראל בקריאון, מעל 15 שנות ניסיון במכירות ופיתוח עסקי בין לאומי, נסיון ב A&M של חברות ומהנדס תעשייה וניהול.


איגוד מהנדסי תעשייה וניהול