וובינר: מנגנוני קורוזיה בפלדות אל חלד (נירוסטות) וסביבות כימיות אגרסיביות

שודר ביום שני, 11.05.2020

בהרצאה זו נבחן את מנגנוני הקורוזיה העיקריים של פלדות אל חלד וסגסוגות ניקל בסביבות אגרסיביות ונתעמק בסביבות בעלות מליחות גבוהה.

על הוובינר:

הסביבות האגרסיביות הטמפרטורות והלחץ העולים של התהליכים התעשייתיים דורשות חומרים יעילים וטכנולוגיות ייצור מתקדמות לביצועים טובים ולשירות ממושך של הציוד. קורוזיה היא אחד המנגנונים העיקריים שלפיהם חומרים המשמשים בתעשיות נכשלים בטרם עת ומביאים להפסדים כלכליים משמעותיים. המדע של מניעה ושליטה בקורוזיה מורכב ביותר בסביבות קורוזיה אגרסיביות, ומושפע מהעובדה שקורוזיה מתבטאת בצורות רבות ומושפעת מגורמים רבים, כולל מיקרו-מבנה, הרכב, סביבה, טמפרטורה, קרינה, לחץ וכו’.

בחירת חומר מתאים לסביבה היא הצעד הראשון במניעת קורוזיה בשלב מוקדם של השירות.

בענפים רבים של התעשייה, ישנו שימוש נרחב בפלדות אל חלד ובסגסוגות ניקל. בהרצאה זו נבחן את מנגנוני הקורוזיה העיקריים של פלדות אל חלד וסגסוגות ניקל בסביבות אגרסיביות ונתעמק בסביבות בעלות מליחות גבוהה.

על המרצה:

דקלה בן יוסף,

dikla

 

 

בעלת תואר שני בהנדסת מכונות מאוניברסיטת תל אביב ומומחית קורוזיה בינלאומית. דקלה בעלת ניסיון עשיר של מעל עשור בקורוזיה בסביבות אגרסיביות וכן בסביבות בעלות מליחות גבוהה.

דקלה הנה חברה בוועדת תקינה וכן בהנהלת הפורום הישראלי לקורוזיה.
70110 # .NACE Corrosion Technologist Certifcation.

 

 

 

 

לצפייה:

למצגת לחץ כאן

 

במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.