יום עיון: אתגרי הרפואה החישובית והשפעתה על תחום הבריאות

שודר ביום ראשון, 21-02-2021

מפגש מרתק בו נסקור את אתגרי יישום הרפואה החישובית ונכיר פיתוחים חדשניים של חברות הזנק בתחום הבריאות

אודות המפגש

השילוב שבין דאטה סיינס למידע רפואי טומן בחובו פוטנציאל ענק לעשיית אימפקט. בפועל, מימוש הפוטנציאל הזה מורכב ומאתגר. במפגש נבחן את ההתמודדות עם האתגרים דרך יוזמה ייחודית של מכון המחקר KI שהוקם במטרה לקדם את הבריאות ע”י מחקר יישומי מוכוון אימפקט בתחום הבריאות החישובית.

בהרצאת הפתיחה של ד”ר פיני עקיבא, מנכ”ל מכון מחקר KI, נסקרו חלק מהאתגרים בתחום, והוצגו דוגמאות למחקרים המשלבים טכנולוגיה ומידע רפואי במטרה להשפיע על הבריאות. כמו כן, הכרנו פיתוחים פורצי דרך של חברות סטארטאפ בתחום הרפואה החישובית.

את המפגש הנחה צביקה להט, ראש צוות ליווי סטארטאפים באיגוד דאטה סיינס של לשכת המהנדסים.

 

אודות המרצים

pini-akivaד”ר פיני עקיבא – CEO at KI Institute
ד”ר עקיבא בעל ניסיון של שני עשורים בתעשיית הביוטכנולוגיה, בתפקידי מחקר ופיתוח. לפני KI ד”ר עקיבא עבד כחוקר בכיר וכאחראי על המידע הקליני בחברת “במדיאל מחקר” – חברה המיישמת מתודולוגיות למידת מכונה על מידע רפואי במטרה לפתח תובנות ופתרונות לארגוני רפואה. כמו כן לקח חלק בבניית יחידת הביואינפורמטיקה במכון לחקר הסרטן בבית החולים שיבא, ושימש כחוקר בחברת הביוטכנולוגיה “קומפיוגן”, שם עסק במחקר ופיתוח בתחום הפרמקוגנומיקה וגילוי סמנים גנטיים לסרטן.

 

Daniel-Aronovichדניאל ארונוביץ – Co-Founder & CTO at Vocalis Health
“שימוש בקול לניטור הבריאות” – דניאל ארונוביץ, מייסד-שותף וקצין טכנולוגיה ראשי, יציג את המוצרים השונים שפותחו ואת המפותחים כעת, תוך התמקדות ב- VocalisCheck, מוצר ההקרנה פורץ הדרך ש-Vocalis פיתחה למעקב ותיעדוף חולי COVID-19 אשר נמצא בשימוש בכל רחבי העולם.

 

Ohad-Barizlayאוהד ברזילי – VP R&D at Profility
“תכנון טיפול מותאם אישית” – אוהד ברזילי, סמנכ”ל מו”פ, יספר כיצד החברה פיתחה פתרונות ניתוח חיזוי לבריאות אשר מתמקדים בבני הגיל השלישי שעוברים פרוצדורות שונות בבתי החולים ולאחריהן צריכים להחליט על המשך טיפול בקהילה. מדובר במערכת אנליטית מבוססת נתונים של אנשים שעברו תהליכים דומים הכוללת אינטגרציה עם מידע רלוונטי מבתי החולים, מוסדות שיקומיים וחברות ביטוח, אשר באמצעות שימוש בבינה מלאכותית מסייעת לגורמים המקצועיים לקבל החלטות על המשך הטיפול.

 

יוסי סינט – Chief Data Scientist & Cofounder of StuffThatWorks
(הרצאה באנגלית) “מיקור המונים (Crowdsourcing) בנוף המגיפה הנפוצה ביותר בעולם – מצבים רפואיים כרוניים” – יוסי סינט, מדען נתונים ראשי ומייסד StuffThatWorks, ישוחח על האופן שבו החברה משתמשת במקורות המונים ולא במאגרי מידע קיימים כמנוע העיקרי להפקת נתונים, וכיצד באמצעות NLP ולמידת מכונה, הצליחו לפתח מרחב הטבעה המייצג את המטופל עם מצב רפואי כרוני עם יישומים באבחון מוטעה, אבחון, גילוי תת קבוצות ויעילות טיפולית בהתאמה אישית.

 

Zvi-Lahatצביקה להט – ראש צוות ליווי סטארטאפים באיגוד דאטה סיינס
מנהל פיתוח עסקי עם ניסיון של למעלה מ -20 שנה בעבודה עם ארגונים מובילים, הן מקומיים והן גלובליים, תוך מינוף חברות  ויצירת אפיקי שווק חדשים, פתרונות חדשניים והצעות ערך. פתרונות שיתוף פעולה עבור APAC, UAE ו- GCC. בעל יכולת עסקית גבוהה בתעשיות: חלל ותעופה, מערכות ניווט, אבטחת סייבר, מדעי נתונים, ננוטכנולוגיה.

 

צפייה נעימה!

כל הזכויות שמורות © אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגרי מידע; לשדר או לקלוט בכל דרך או בכל אמצעי אלקטרוני, אופטי או מכני או אחר – כל חלק שהוא מהחומרים שבסרטון זה. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומרים הכלולים בפעילות זו אסור בהחלט