וובינר: טכנולוגיות למחשוב קוונטי - סקירה ממעוף הציפור

01.12.20 עד 01.12.20
יום שלישי, 17:00-18:00
הדפס אירוע

מדע וטכנולוגיות קוונטים הוא תחום הנמצא בפריצה ברחבי העולם, הצטרפו אלינו לוובינר ולימדו על הטכנולוגיות המובילות למחשוב קוונטי.

על הוובינר

נסקור את הטכנולוגיות המובילות למחשוב קוונטי, נסיק מסקנות לגבי היתרונות והחסרונות של כל פלטפורמה ונרכוש כלים להשוואת הביצועים של מחשבים קוונטיים שונים. נדון בסטטוס הנוכחי ובפוטנציאל העתידי של הטכנולוגיות הקוונטיות ושל חישוב קוונטי באופן כללי.

 

על המרצה

 

ד״ר סרג’ רוזנבלום, מכון וייצמן.

תחום מחקר: עיבוד מידע קוונטי מבוסס מוליכות-על

 

ד”ר סרג’ רוזנבלום קיבל תואר דוקטור ממכון ויצמן למדע בשנת 2014, שם חקר  אינטראקציות קוונטיות של פוטונים בודדים עם אטומים, מה שהוביל למספר פריצות דרך מדעיות.

בשנת 2015, עבר ד”ר רוזנבלום לאוניברסיטת ייל כעמית בתר-דוקטוריאלי. שם, פיתח אסטרטגיות לביצוע פעולות קוונטיות העמידות בפני שגיאות, הדרושות בכדי לאפשר למחשבים קוונטיים לפעול למרות רעש ופגמים. התקדמות זו סייעה לו לפתח את מה שהוא כיום הביט הקוונטי המלאכותי בעל אורך החיים הארוך ביותר בעולם.

ד”ר רוזנבלום הצטרף למחלקה לפיזיקה של חומר מעובה של מכון ויצמן למדע באפריל 2019, שם הקים מעבדה לחקר מעגלים קוונטים על מוליכים, המתמקדת באבני הבניין הבסיסיות הדרושות לעיבוד מידע קוונטי. הוא מעוניין במיוחד למצוא דרכים חדשות למנוע מאותם אבני בניין “לקרוס” במהירות, המהווה מכשול מרכזי בדרך למימוש חזון מחשבים קוונטיים שימושיים.

לד”ר רוזנבלום הוענקו מלגת אלון למדענים מצטיינים ומלגה לקליטת חברי סגל בטכנולוגיות קוונטיות בשנת 2020, ופרס קנדי לדוקטורנטים מצטיינים ​​בשנת 2015.

הרשמה

השתתפות בוובינר ללא עלות אך מותנת ברישום מראש

הנרשמים לוובינר יקבלו מייל עם קישור להשתתפות

הוובינר יערך בשפה האנגלית. 

 

טופס הרשמה

יש למלא פרטים באנגלית