וובינר באנגלית: תכונות אופטיות של משטחים - פונקצית ה- BRDF

17.05.20 עד 17.05.20
יום ראשון, 18:30-19:30

 

הדפס אירוע

מקורה של ההרצאה “Optical properties of Surfaces – BRDF” הוא כחלק מ- 23 הרצאות על רדיומטריה מתקדמת, ספקטרוסקופיה מולקולרית, התכונות האופטיות של האטמוספירה ושל משטחים וחומרי אופטיים.

על הוובינר

מקורה של ההרצאה “Optical properties of Surfaces – BRDF” הוא כחלק מ- 23 הרצאות על רדיומטריה מתקדמת, ספקטרוסקופיה מולקולרית, התכונות האופטיות של האטמוספירה ושל משטחים וחומרי אופטיים. הרצאות אלו החלו כהוראה לסטודנטים ללימודי הסמכה ומוסמכים בטכניון וכסדרת הרצאות בת יומיים (Tutorials) שניתנו במסגרת הכנסים של SPIE. ההרצאה הזו עוצבה במיוחד עבור לסטודנטים, מהנדסים ומדענים המעוניינים להרחיב את אופק ידיעותיהם בנושא התכונות האופטיות של משטחים.

ההרצאה מביאה כדוגמאות סוגים שונים של משטחים טבעיים ומלאכותיים ומתארת את תכונות ההחזרה הספקטרליות מהם לרבות היישומים השונים שתכונות אלו מקנות להם. דגש מיוחד יינתן למשטחים למברטיאניים ויישומיהם בתחומים ספקטרליים שונים. בין השאר ייסקרו תכונות ההחזרה הספקטרליות של פני מי הים כתלות במצב הגלים. ההרצאה תכסה את שיטות המדידה השונות של תכונות ההחזרה הספקטרליות של משטחים ואת המכשור הייחודי הנדרש לביצוע מדידות אלו.

על המרצה

אדם ד. דביר,

adam-dvir

(DSc בפיזיקה מהטכניון בפיזיקת הלייזר ופוסט-דוקטורט מאוניברסיטת קורנל בכימיה פיזיקליתואופטיקה לא-לינראית) עבד משנת 1977 כחוקר ומרצה במוסד הטכניון למו”פ בנושאים של התכונות האופטיות של האטמוספרית, חישה מרחוק ורדיומטריה. משנת 1998 הוא המדען הראשי של יארד – פתרונות חישה. פעילותו העיקרית בשנים האחרונות היא בפיתוח מכשור רדיומטרי ייחודי למחקרים מתקדמים בתחום של רדיומטריה מהירה מולטי-ספקטרלית. הוא היה מהנדס הציוד בפרויקט MEIDEX שבוצע ע”י הצוות הישראלי עם האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז”ל בטיסתה האחרונה (STS-107) של המעבורת “קולומביה”.

הרשמה

השתתפות בוובינר ללא עלות אך מותנת ברישום מראש

הנרשמים לוובינר יקבלו מייל עם קישור להשתתפות

לרישום לוובינר

יש למלא פרטים באנגלית

לטופס הרשמה הקליקו כאן

 

ליצירת קשר

מחלקת ייעוץ ורישום
Fax: 03-5272496
education@aeai.org.il