יום עיון מקוון: חידושי אגרוטק להתמודדות עם שינויים גלובליים

03.05.21 עד 03.05.21
יום שני, 10:30-12:30
Data Scienceסביבה וקיימות
הדפס אירוע

הצטרפו אלינו ליום עיון מרתק בו נסקור טכנולוגיות ושיטות חדשניות לשיפור החוסן והקיימות של מערכות חקלאיות אל מול שינויים גלובליים

אודות המפגש

בזמן שעולמנו מתמודד עם שינויים מרובים כגון הפחתת פוריות קרקע, אובדן גיוון ביולוגי, התגברות קרינה אולטרה-סגולית ושינויי אקלים, יש צורך לעצב פתרונות חדשניים ויצירתיים בכדי לחזק את תחום החקלאות ולמזער את ההשלכות הלא רצויות של שינויים אלה. ביום עיון מרתק זה נציג טכנולוגיות ושיטות חדשניות לשיפור החוסן והקיימות של מערכות חקלאיות אל מול שינויים גלובליים ונקיים דיונים עם מומחים בתחום.

שעה המרצה חברה כותרת ההרצאה
10:30 ד”ר יעל דובינסקי המכללה האקדמית כנרת / איגוד דאטה סיינס דברי פתיחה
10:40 קרן מימרן Edete Precision Technologies for Agriculture פתרון האבקה מלאכותית להבטחת יבולים חקלאיים
11:00 Daniele Donzì IrriWorks Italy Irrigation Design With IrriPro (הרצאה באנגלית)
11:20 פרופ’ אופירה אילון אוניברסיטת חיפה
ומוסד שמואל נאמן
מקומה של תעשיית האגרוטק בצל משבר המזון העולמי והאתגרים הסביבתיים
11:40 ד”ר עודד לירן MIGAL- Galilee Research Institute חישה מרחוק של פיזיולוגיה של צמחים – צומת של למידת מכונה, חישה מרחוק ופוטוסינתזה
12:00 “במה פתוחה” / Q&A

 

אודות המרצים

ד”ר יעל דובינסקי – ראש המחלקה להנדסת תוכנה במכללה האקדמית כנרת

yaelחברת וועדת היגוי של איגוד דאטה סיינס של לשכת המהנדסים וראש המחלקה להנדסת תוכנה במכללה האקדמית כנרת ומנהלת חטיבת הפיתוח Kic-dev. מומחית בניהול מערכתי של פרויקטי פיתוח הנדסיים תוך יישום מודלים חדשניים של ניהול תהליכים ושיטות פיתוח אג’יליות. יעל ניהלה בעבר את תחום החדשנות ו-IoT בחברת NESS תוך הנעת ארגונים לאימוץ טכנולוגיות ותהליכי פיתוח חדשניים למטרת שיפור עסקי בארגון. מרצה חוקרת בתחום תהליכי פיתוח, ניהול פרויקטים, ו-IoT בין היתר הייתה חלק מצוות המחקר במעבדת המחקר של IBM. ליעל ניסיון רב בהנחיית תהליכי שינוי והטמעת מתודולוגיות פיתוח ותהליכי חדשנות בארגונים רבים בארץ ובעולם, ופרסמה עשרות מאמרים וכמו כן ספרים בנושא Agile Software Development ו- Agile Anywhere.

קרן מימרן – Edete Precision Technologies for Agriculture – Founder, VP Business Development & Marketing

keren mimran

אחת מארבעה מייסדים של חברת עידית טכנולוגיות וסמנכ”ל הפיתוח העסקי והשיווק בחברה. סמנכ”לית שיווק ופיתוח עסקי לשעבר בחברת סטור נקסט מבית ריטליקס NCR, שם הובילה אפיון ויישום של שירותי המידע של החברה לספקים בעולם הקמעונאות. שימשה בעבר כיועצת לפיתוח עסקי של חברות מובילות: קוקה קולה, פונטיס, אדמה, איביי. קרן היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ולימודי אסיה ותואר שני במנהל עסקים בשיווק ויזמות, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בעלת תואר שני בינתחומי באמנות מאוניברסיטת תל אביב.

ד”ר עודד לירן – MIGAL Research Institute – Principal Investigator Group of Agrophysics Studies

מחקריו מתמקדים בחישה מרחוק של פעילות פיזיולוגית בצמח ובבירור קשרים מהותיים ביחס לפוטוסינתזה וייצור ביומסה וכיצד הם מושפעים מתנאי הסביבה. הוא מיישם ומפתח טכנולוגיות חכמות וחדשניות המשלבות טכניקות חישה מרחוק ולמידת מכונה המבוססות על הידע הבסיסי הזה. ד”ר עודד לירן סיים דוקטורט ישיר באוניברסיטת חיפה בהנחייתו של פרופ’ דן צ’רנוב. במהלך לימודיו זכה במלגת מארי-קירי למדענים מבריקים בתחילת דרכם ובילה שנתיים בצ’כיה במפעל לפיתוח מכשירי מדידה פוטוסינטטיים  – Photon Systems Instruments. המכשיר שפיתח ביחד עם מנחיו נמכר היום ברחבי העולם.

פרופ’ אופירה אילון – מרצה וחוקרת בחוג לניהול משאבי טבע וסביבה באונ’ חיפה ובמוסד שמואל נאמן

פרופ’ אילון הינה בוגרת הטכניון (הנדסת מזון וביוטכנולוגיה – תואר ראשון, הנדסה חקלאית – סביבתית תואר שני ושלישי) זוכת פרס לנדאו למדעים 2018 בתחום חקר הקיימות. החל משנת 2002 משמשת מרצה וחוקרת בחוג לניהול משאבי טבע וסביבה באוניברסיטת חיפה וחוקרת בכירה במוסד שמואל נאמן בטכניון, מנהלת תחום האנרגיה והסביבה. תחומי מחקריה עוסקים במחקרי מדיניות בתחום הקיימות, לרבות, מחקר סביבתי יישומי בתחום מדיניות טיפול בפסולת, חקלאות, יישום טכנולוגיות נקיות, מדיניות וניהול אנרגיה, הפחתת זהום אוויר מתחבורה, הפחתת פליטות גזי חממה, היערכות לשינויי אקלים ועוד. שיטות המחקר במחקריה מגוונות מתוך מטרה לבסס המלצות והחלטות מדיניות שקולות ומבוססות ידע. מחקריה מתפרסמים במגזינים אקדמיים, וכל המחקרים המבוצעים ע”י צוות האנרגיה והסביבה של מוסד שמואל נאמן זמינים וניתן להוריד אותם מאתר האינטרנט של מוסד שמואל נאמן.

Daniele Donzì – Communication Manager at IRRIWORKS Italy


דניאל דונזי הוא מנהל התקשורת של Irriworks Srl, הוא מוביל את החברה בפעילות מסחרית ופיתוח עסקי. הוא סיים תואר שני בהנדסת אוטומציה באוניברסיטת פאלרמו. לאחר סיום לימודיו טייל רבות באירופה, עבד בסביבות שונות, לפני שחזר לפאלרמו שם פיתח ידע מורחב בשיווק דיגיטלי. כיום הוא עובד על הרחבת מספר התוכנות שפיתחה Irriworks, ולא מסתכל רק על חקלאות אלא גם על גינון ואדריכלות נוף.

הרשמה ללא עלות

ההשתתפות במפגש המקוון ללא עלות, אך מותנת ברישום מראש.

הנרשמים  יקבלו מייל עם קישור להשתתפות מהזום. הקישור ישלח מכתובת:” Liz AEAI Webinar” (חשוב לוודא כי הרישום שלך יבוצע מכתובת הדוא”ל עליו מוגדר חשבון הזום שלך)

הרשמה

יש למלא פרטים באנגלית

נשמח לראותך במפגש!