וובינר: חשיפה להדפסת פולימרים בארבע ממדים בטכנולוגית FDM/FFF

שודר ביום שלישי, 26.01.2021

בשנים האחרונות טכנולוגיות הדפסה בארבע ממדים (4D) זכו להתעניינות עולמית הולכת וגוברת והן נחשבות ל “הדבר הגדול הבא”

אודות הוובינר:

במהלך הרצאה זו הציג המרצה פרופ’ עדין שטרן  שלוש דוגמאות ליישומי פולימרים (SRP) המגיבים לגירויים שונים המיוצרים  בטכנולוגית Fused Filament Fabrication (FFF), ושתי דוגמאות ליישומי פולימר שומר צורה Shape Memory Polymer (SMP). אנו מאמינים שדוגמאות אלו עוזרות להגביר את העניין בפולימרים מודפסים המגיבים לגירויים ולעיצוב יישומים אפשריים. יחד עם זאת, עדיין נותר לעשות הרבה מו”פ בעיצוב האובייקטים ובפיתוח הפרמטרים להדפסה עבור FFF תוך ניצול חומרים מסוג  SRPs   SMPs – שפותחו עבור טכנולוגיה זו.

על המרצה:

פרופ’ עדין שטרן

עובד כיום במחלקה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובבית הספר להנדסת מכונות במכללה האקדמית להנדסה אפקה תל אביב. עדין עורך מחקרים בהנדסת ייצור, הנדסת מכונות והנדסת חומרים.
הפרויקטים הנוכחיים קשורים לתהליכי הדפסה ולאפיון מוצרים שהוכנו בשיטות LPBF וכן FFF.

תקציר ההרצאה

עיקרי המצגת 

שותפים למחקר:

ע. שטרן 1,3, נ. דרסלר 1, א ‘אוליאנוב 1, י’ אהרוני 1, מ ‘אביב 1 וד’ אשכנזי 2

1 בית הספר להנדסת מכונות, המכללה האקדמית להנדסה אפקה, תל אביב
2 בית הספר להנדסת מכונות, אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב
3 המחלקה להנדסת חומרים, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, באר שבע

*במסגרת הכנסים,  ימי עיון וקורסים מוצג מידע, כמו כן במקרים מסוימים מפורסמים מצגות ודפי עמדה מטעם מרצים ומהנדסים. המידע המוצג במסגרות אלו משקף את עמדת המרצה והמציג ובשום מקרה אין לראות בו מידע רשמי או מידע מטעם לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל (להלן: ״הלשכה״). המסתמך או עושה שימוש במידע זה, עושה זאת באחריותו האישית ולא יבוא בכל טענה כלפי הלשכה, זאת כתנאי לכל שימוש או קריאה של מידע זה. אין בהערה זו כדי להוות הסכמה לעשיית שימוש במידע או במוצג או הסכמה לכל פגיעה בזכויות יוצרים של הלשכה או של המפרסמים או בכלל.