קוגנרציה בגז טבעי

07.03.21 עד 07.03.21
יום ראשון בין השעות 15:30- 14:00
איגוד כימיה וכימאים
הדפס אירוע

צרכני אנרגיה תרמית גדולים, צפויים להפחית את חשבונות האנרגיה שלהם בכ-30%, באמצעות יישום מערכת קוגנרציה (CHP) מבוססת מנועי גז, בהשוואה לשימוש חד תכליתי בגז טבעי במקביל לצריכת חשמל מהרשת

על המפגש

קוגנרציה ( CHP-Combined Heat and Power) – ייצור משולב בו זמני של אנרגיה תרמית וחשמל. במילים אחרות, אנרגיה תרמית שימושית וכוח מכאני או חשמלי ממקור אנרגיה ראשוני כמו גז טבעי, המייעל בצורה משמעותית את תהליך הפקת האנרגיה, ע”י ניצול החום הנפלט בתהליך. בכך הפחתה משמעותית של צריכת האנרגיה בהשוואה לתהליך דו תכליתי בו החשמל נצרך מרשת החשמל והאנרגיה התרמית מופקת ע”י מבערי גז ישירות לתנור או לדוד הקיטור.

המעבר לשימוש בגז טבעי צפוי להפחית משמעותית את עלויות האנרגיה של צרכני דלקים פוסילים, אך צרכני אנרגיה תרמית גדולים יכולים להפחית את הוצאות האנרגיה בכ-30% נוספים מעבר לחסכון הראשוני שמקורו בפערי עלויות הדלקים וזאת באמצעות הטמעה של מערכת קוגנרציה.

כיום, ארגונים שוקלים להקים מתקנים משל עצמם ומחפשים להשתלם ולהרחיב ידיעותיהם בתחום.

מטרת המפגש

זו הזדמנות עבור מקבלי החלטות או בעלי תפקידים השוקלים הקמת מתקן בארגון, להיחשף לתחום. כמו כן העוסקים בתחום הגז הטבעי יקבלו מידע חשוב במידה וטרם נחשפו לנושא.

קהל היעד

מנהלי/ות מפעלים, מהנדסי/ות כימיה, מכונות, מנהלי/ות  יצור, יזמים/יות, אשר מעוניינים להכיר את נושא הקוגנרציה  בגז טבעי,  או לעוסקים בתחום הגז הטבעי אשר מעוניינים להתעדכן מקצועית.

אודות ההרצאות

מנחה המפגש:

יהודה רודל, יו”ר ענף גז טבעי באיגוד מהנדסי כימיה וכימאים בלשכת המהנדסים

Yehuda Rudel

הרצאה 1: 14:00-14:45

קוגנרציה בראי עידן הגז הטבעי בישראל

·        מהי קוגנרציה, סוגי קוגנרציה
·        מהו CHP
·        כיצד קובעים מערכת תואמת לקוח-קוגנרציה?
·        חשמל- שימוש עצמי \ מכירה לרשת
·        הפקת מים חמים או קיטור
·        שריפת גז טבעי או ביו גז
·        יחס בין יצור חשמל לחום טרמי HEAT TO POWER RATIO

יוסף יצחקי, מנהל מחלקת כוח וחום בחברת .IN.P.C, מקבוצת מפטגון.

הרצאה 2: 14:45-15:30

תחנות קוגנרציה מונעות גז טבעי בחצר הצרכן: תחנות כוח קטנות (עד 16מגה-ואט) הממוקמות בחצרו של הצרכן, ומספקות בנוסף לחשמל גם תוצרים תרמיים כגון : קיטור, מים חמים, מים קרים ואויר חם, שיקולי עלות-תועלת, הנדסה על קצה המזלג ועוד.

אסף גבעון, מנהל פיתוח עסקי , חברת מדי תעש בע”מ.

 

אסף גבעון, מהנדס מכונות ומוסמך בהנדסת אנרגיה בטכניון (M.Sc Energy Engineering), מנהל את הפיתוח העסקי והמכירות של תחנות הכוח מבוססות גז טבעי, הן כפרוייקטי EPC והן כמרכזי אנרגיה בחצרי לקוחות בשיטת BOO/BOT

 

הרשמה

  • ההשתתפות בוובינר ללא עלות אך מותנת ברישום מראש
  • הנרשמים  יקבלו מייל עם קישור להשתתפות מהזום. הקישור ישלח מכתובת:” Idit AEAI Webinar” (חשוב לוודא כי הרישום שלך יבוצע מכתובת הדוא”ל עליו מוגדר חשבון הזום שלך)

להרשמה

יש למלא פרטים באנגלית

ליצירת קשר

שפר עידית
טלפון: 03-5205818
פקס: 03-5272496
idit@aeai.org.il