טיול- מבט אל ירושלים מן הכפר אל העיר- יציאה מחיפה

04.12.19 עד 04.12.19
יום רביעי

חיפה –  בתחנת האוטובוס ליד חניון מרכז הקונגרסים הקורב לתחנת דלק פז מול קניון חיפה.

עלויות (לאחר סבסוד):

עלות לחבר מועדון/לשכה : 60 ש”ח

עלות גמלאי חבר מועדון/לשכה: 55 ש”ח

עלות לנלווה הראשון: 70 ש”ח

עלות לנלווה השני: 105 ש”ח

 

מועדון שחר
הדפס אירוע

הצטרפו אלינו לטיול מרתק בירושלים עם איסוף מחיפה

על הטיול

jerusalem

מחיפה נגיע ללטרון, שם נשתה כוס  קפה ונכיר את אחד את השני. לאחר מכן, נסיעה מזרחה בכביש מס’ 1 למבשרת ציון – מוצא עילית תחתית – תל מוצא המזבח – עיןכרם , נסיעה דרך קטע הכביש הישן ממבשרת למוצא. מבט וסקירה על חפירות העיר מתקופת האבן  ,הליכה אל תל מוצא – אל גילוי ממגורות אסם של ירושלים מתקופת הבית הראשון ואל המזבח,   סקירת האיזור – עפ”י המציאות בתיאור התנכ”י של תחום המרחב שממערב לי-ם . אז  והיום נסיר בכפר הציורי הקדום עין כרם – ומעיינו בוקע מן האדמה ,בפאתיה הדרום מערביים של ירושלים שוכן הכפר הציורי עין כרם . לכפר קטן זה { שכיום הוא למעשה שכונה בתוך ירושלים } משמעות רבה במסורת הנוצרית,מאחר וכאן נולד יוחנן המטביל. עין כרם היה כפר ערבי שהוקם במקום , במאה ה-14 ונכבש בידי צה”ל בזמן מלחמת העצמאות. בתחילה יושבו הבתים הערביים הנטושים , בעולים ממרוקו ורומניה , אך כיום מושך אליו הכפר בעיקר  אוכלוסיה  אמידה  של  אמנים  ובעלי  מקצועות  חופשיים. הליכה חוויתית בסימטאות השכונה בין כנסיותיה הבנויות בנוף מרהיב .נבקר מוזיאון הרַכֶּבֶל הוא אתר בירושלים המנציח את הרכבל שקישר בין מבנה מלון הר ציון ממערב ובין הר ציון ממזרח , משני צידי גיא בן הינום בירושלים, דרומית לבריכת הסולטן. הרכבל היה חלק ממערך הלחימה וההגנה על הר ציון במלחמת העצמאות 1948 – ונותר שמיש ומוכן לפעולה עד מלחמת ששת הימים. קיומו של הרכבל נותר בסוד מפני הציבור עד שנת1972  ואז הוחלט להנציחו במוזיאון . לצורך כך אומץ החדר ממנו נשלחה הקרונית במלון הר ציון ובו מוצגים הקרונית , מתקן הגלגלת שהסיעה את הקרונית , וכן תצלומים ומסמכים הנוגעים להקמת הרכבל ולתפעולו . הכניסה למוזיאון הרכבל היא בתיאום מראש עם מחלקת הביטחון של המלון !! מסלול בדרך  אל  טחנת  מונטיפיורי  ותצפית החומה  משכונת  ימין  משה , הליכה אל הגנים העוטפים את שכונת משכנות – אל פארק טדי ועד ממילאבין המצאת ספינות הקיטור , ותחילת התיירות למקומות הקדושים  –  ליציאה מחוץ לחומה . מאיפה אהבתו הגדולה של מונטיפיורי לירושלים ? ! מי היו השאננים במשכנות ? ולמה טדי מחוץ לחומה ? ! וביקור בציון של רחל אמנו ..

“קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה”    

לוח זמנים

08:00-08:15  התייצבות במקום המפגש – בחיפה. התארגנות ויציאה דרומה.

09:45-10:30  הפסקה לארוחת בוקר עצמאית באורחן לטרון.

12:00-13:30  סיור בכפר הציורי הקדום עין כרם  ומעיינו בוקע מן האדמה

14:00-14:45  הפסקה  לארוחת צהריים עצמאית במתחם הפתוח של הרכבת

14:45-16:00  הליכה ממתחם הרכבת אל גבעת התנ”ך שבאמצע העיר המערבית, ומבט  אל מוצב הר ציון, שהפריד בין מדינת ישראל לירדן ואל הכבל הסודי באוויר

חזרה משוערת ללטרון: 18:30 חיפה : 20:00

 

עוד דברים שחשוב לדעת

  • דרגת קושי: קלה
  • ארוחות- באופן עצמאי
  • ציוד חובה: נעליים סגורות להליכה, 1.5 ליטר מים לאדם, כובע
  • ציוד מומלץ: תיק גב, מצלמה, עזרה שנייה, תרופות (במידת הצורך)
  • יש להישמע להוראות המדריך
  • עם הרישום לטיול אני מצהיר/ה כי המצב הבריאותי שלי תקין ומאפשר השתתפות בפעילות אליה נרשמתי. באחריות הנרשם לעדכן בכל שינוי במצבו/ה הבריאותי.
  • יש לקחת בחשבון אפשרות ביטול טיול ביוזמת המארגנים, בגין מזג אוויר או סיבות בלתי צפויות אחרות.
  • הקבלה לאירוע היא על בסיס כל הקודם זוכה
  • ט.ל.ח
  • תנאי הביטול לפי הנהוג בחוק

 

ליצירת קשר

רחל דואק
רכזת סניף חיפה והצפון
טלפון: 04-8553866
פקס: 04-5838269
e-n@eng.org.il