סיור וסדנא לכל המשפחה במוזיאון אגם ראשון לציון

04.08.20 עד 04.08.20
יום שלישי
פתוח להרשמה עד 03.08.20

נקודת מפגש: מוזיאון אגם, רחוב מיש”ר 1, ראשון לציון 

עלויות (לאחר סבסוד):

חבר לשכה/מועדון: 20 ש”ח 

מחיר כרטיס לילד (עד גיל 18): 10 ש”ח 

ילדים מתחת לגיל 5 ללא תשלום

עלות גמלאי חבר מועדון/לשכה: 20 ש”ח

נלווים נוספים שאינם חברי לשכה/מועדון: 25 ש”ח

מועדון שחר
הדפס אירוע

מועדון שחר מזמין אתכם לחוויה רב חושית סביב יצירותיו של האמן הבינלאומי פורץ הדרך יעקב אגם 

על המוזיאון

המוזיאון מציג יצירות פורצות דרך משישה עשורים של עשייה בינלאומית, אשר הוצגו בעבר במוזיאונים ובאוספים נחשבים.

האמנות של אגם מרתקת צופים מכל הגילאים, מפעוטות סקרנים ועד אוצרי אמנות וחוקרים מכל העולם. אגם עושה שימוש במגוון מדיה: פיסול וציור שמשנים צורה, ציורי תבליט פולימורפיים, יצירות דיגיטליות אינטראקטיביות, חפצים ומייצבים.

גם כיום ממשיך אגם לחדש בשאיפה לבסס את המוזיאון, מהיחידים בעולם המוקדש לאמנות קינטית, כמרכז לתפיסת העולם האמנותית שמפעילה אותו ולמתודולוגית החינוך החזותית זוכת הפרסים שלו.

מוזיאון אגם מאפשר לראות “מעבר לנראה” ולחוות אמנות שמשקפת מציאות כ”תנועה תמידית”, שלא ניתן לייצג אותה כתמונה בודדת, מציאות אשר המאפיין הקבוע היחיד שלה זה שינוי. כל מבקר מוזמן לחקור ולתקשר עם העבודות בעלות הממדים הרבים והמשתנים, ולשקוע במה שהאמן קורא לו המימד הרביעי – מימד המכיל זמן, תנועה, שינוי ואת הבלתי צפוי.

על הסדנא

חוויה משותפת של הורים, ילדים, סבים/סבתות 

אגמיגול” – פעילות יצירה מונחית במהלכה הילדים מתנסים באחת מטכניקות ההדפס האמנותית של אגם המתקיימת במרחב ההדרכה של המוזיאון.  

פועלו האמנותי של אגם

יעקב אגם, אבי התנועה הקינטית ומהאמנים המובילים במאה העשרים, נולד ב-1928 למשפחה עם מסורת יהודית חזקה. כבנו של רב חילק אגם את זמנו בין ה”מלמד” שלו, אשר הכיר לו את הדיבר השני – “לֹא-תַעֲשֶׂה לְךָ פֶסֶל, וְכָל-תְּמוּנָה” – לבין לימוד מהטבע, שם דיונות החול של ראשון לציון, המשתנות תדיר עם משבי הרוח, עוררו בו השראה לציורים המשתנים אף הם.

כצעיר שאפתן למד אגם ב”בצלאל” בירושלים תחת הדרכתו של מרדכי ארדון, ומשם המשיך לציריך ולמד אצל יוהנס איטן. עם זאת, אגם מעגן את הפילוסופיה האמנותית שלו בשורשיו הרוחניים היהודים, ולא בלימוד  תיאוריות מופשטות.

תערוכת היחיד פורצת הדרך של אגם שהתקיימה ב-1953 בגלריית קרייבן בפריז הייתה יריית הפתיחה לתנועה הקינטית. לראשונה בתולדות האמנות הוצגו ציורים מודולריים אשר ביטאו את המציאות הדינאמית והבלתי צפויה, ואפשרו השתתפות פעילה של הצופה.

מאז שנות ה-50 יצירותיו נמצאות באוספים חשובים, הוצגו בתערוכות ובמוזיאונים החשובים בעולם, ביניהן המוזיאון לאמנות מודרנית MoMA וכן הגוגנהיים בניו יורק, ומרכז פומפידו בפריז – שם סלון אגם מופיע ברשימת יצירות המופת של האוסף. עבודות של אגם מוצבות גם באתרים מפורסמים כגון ארמון האליזה בפריז, הבית הלבן בוושינגטון, ופסליו הסביבתיים מתנוססים בערים רבות וביניהן ניו יורק, מיאמי, בואנוס איירס, טוקיו, פריז וטאייפה.

בישראל אגם מפורסם בזכות המזרקה מים ואש בכיכר דיזנגוף בתל אביב, והחזית הצבעונית של מלון דן הפונה לטיילת. עבודותיו מוצגות בבית הנשיא ובסמוך לרחבת הכותל המערבי, כמו גם במוזיאון ישראל ובמוזיאון תל אביב, שם עבודתו הגדולה קצב הזמן מקבלת את פני המבקרים בכניסה.

לוח זמנים

16:45 התכנסות ורישום

17:00 סיור

18:00 סדנה יצירה

18:30 סיום משוער

דברים שחשוב לדעת

  • הסיור מתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות
  • יש לקחת בחשבון אפשרות ביטול בגין הנחיות משרד הבריאות
  • ט.ל.ח
  • תנאי הביטול לפי הנהוג בחוק
  • לכל המשפחה בעיקר לילדים גיל 5+

 

ליצירת קשר

לימור ברזילי
רכזת תרבות
טלפון: 03-5205820
פקס: 03-5220191
Limorb@aeai.org.il