סרט דוקומנטרי ושיחה עם היוצר "האברך מהחיזבאללה"

26.11.20 עד 26.11.20
יום חמישי, 20:00-22:00

פעילות בזום

עלויות (לאחר סבסוד):

חבר לשכה/ מועדון: 30 ש”ח 

גמלאי חבר לשכה/ מועדון: 25 ש”ח

מחיר אדם שאינו חבר לשכה/ מועדון: 45 ש”ח 

מועדון שחר
הדפס אירוע

מי היה מאמין שאברהם סיני, יהודי חרדי שחי בצפת, הוא איברהים יאסין- מבכירי הסוכנים והמרגלים שהפעילה ישראל בעולם- מוסלמי לבנוני שבעברו קשר בלתי נתפס ורב תהפוכות עם ארגון החיזבאללה. 

קצת על הסרט

איברהים יאסין נולד בכפר קטן בלבנון, ונועד ללכת בדרכו של אביו ולהיות איש אדמה ורועה צאן, אבל החיים זימנו לו גורל אחר. כשעלילת חייו מסתבכת ומתהפכת עליו, הוא מתקשה לשאת בעול ומבקש את מותו. אך בדיוק כשנדמה שכאן מסתיים הסיפור, מתחיל סיפור חדש שנשמע כמו עלילת מתח בדיונית, הממקמת את יאסין במרכזן של פעולות חשאיות, מהנועזות והמסוכנות שביצעה ישראל בשנות השמונים והתשעים בלבנון. כששוב רועדת הקרקע מתחת לרגליו, הוא נאלץ להתחיל הכל מחדש. הסרט משרטט דיוקן אינטימי של מי שתלאות חייו, יד המקרה והבחירה, הביאו אותו להיות לאחד מבכירי הסוכנים והמרגלים שהפעילה ישראל בעולם.

 

הסרט השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל דוקאביב האחרון וזכה בפרס חביב הקהל בפסטיבלים ברומא ובמונטריאול.

סרטיו הקודמים של היוצר איתמר חן: “המורה אירנה” ו”משמרת לילה” זכו ף הם בפסטיבלי קולנוע בינלאומיים

טריילר

קצת על היוצר- איתמר חן

במאי דוקומנטרי, בוגר בהצטיינות של ביה”ס “סם שפיגל” לקולנוע וטלוויזיה.

סרטו הראשון, “המורה אירנה” (תחקיר, תסריט ובימוי), שהופק עבור ערוץ 8 בתמיכת קרן רבינוביץ’, היה סרט הפתיחה וזוכה פרס העריכה של פסטיבל דוקאביב 2010, זכה בפרס ראשון בפסטיבל פארנו אסטוניה 2011, והיה מועמד סופי בתחרות פרסי אופיר 2011. כמו כן, הסרט נבחר לאחד מעשרת הסרטים הטובים בתולדות ערוץ 8, לרגל חגיגות 20 שנים לערוץ (אפריל 2012), ולאחד מעשרת הגורמים המשפיעים על החינוך בישראל (עיתון “העיר”, ספטמבר 2010). הסרט, שנרכש לשידור ע”י ערוץ 10 ותאגיד השידור ״כאן״, הוא חלק מההיצע של סל תרבות ארצי.

סרטו השני, “משמרת לילה” (תחקיר, תסריט ובימוי), שהופק עבור יס דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, מפעל הפיס וקרן גשר, השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל חיפה 2013 וזכה בפרס חבר השופטים.

סרטו השלישי, ״האברך מהחיזבאללה״ (תחקיר, תסריט ובימוי), שהופק עבור יס דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ׳ והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל דוקאביב 2019.

לוח זמנים

החל מיום רביעי 25.11  החל משעה 20:00  הסרט יהיה זמין לצפייה (אורך הסרט 64 דקות)

21:00 ניפגש לשיחת זום עם יוצר הסרט איתמר חן

דברים שחשוב לדעת

 יום לפני הקרנה ישלח הקישור לסרט לנרשמים

ליצירת קשר

מועדון שחר
מועדון תרבות ופנאי
טלפון: 03-5205820/8
פקס: 03-5220191
shachar@aeai.org.il