סיור מקצועי-הנדסי ללפלנד הפינית

28.03.19 עד 03.04.19
יציאה - 28 במרץ 2019

לתוכנית הסיור ופרטים מלאים
הקליקו כאן

לטופס הרישום לחץ כאן

 

הדפס אירוע

ההרשמה סגורה 

סיור מקצועי הנדסי ללפלנד הפינית, הצטרפו למסע היחיד בלפלנד המשלב סיורים מקצועיים לצד אופנועי שלג, מזחלות איילים, שייט בשוברת קרח, מזחלות כלבים ועוד הפתעות בלפלנד.

חוויה חד פעמית בלפלנד. קבוצות קטנות ואיכותיות של מהנדסים. צוות הדרכה מורחב ומקצועי.

 

עלויות

מחיר חבר לשכת המהנדסים והאדריכלים
2000 יורו (לאחר קיזוז 600 כוכבים)

מחיר חבר במועדון שחר
2050 יורו (לאחר קיזוז 50 יורו סבסוד מועדון)

מחיר לבן/בת זוג

2100 יורו

להרשמה 

המחיר כולל :

 • טיסות שכר ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב בחברת אל על (סאנדור) כולל מסי נמל, דלק וביטחון. נכון ליום 01/06/2018
 • בית מלון דרגה ראשונה/תיירות טובה
 • WI-FI חופשי במלון.
 • סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית.
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג כולל Wi-Fi חופשי!!
 • תשר לנותני שירותים בחו”ל (למעט סבלות והמדריך הישראלי)
 • מדריך בכיר ומנוסה ביעד מצוות “דרך החופש”.
 • השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעלים, כפפות וגרביים.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נוסעים (הפוליסה צריכה לכלול “ספורט חורף/אתגרי” על פי המקובל בחברה המבטחת).
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • ביטוחים, הוצאות אישיות.
 • מס לינה – במידה ויש
 • טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 4$ לאדם ליום)
 • תוספת ליחיד בחדר 230 יורו

המחירים הם לחבר לשכה אשר שילם את דמי החברות לשנת 2019 ובעל יתרת כוכבים | המחירים הינם לאדם בחדר זוגי

תוכנית הסיור

יום 1: ת”א –  רובניימי – מוזיאון “ארקטיקום”

נצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו “סנטה קלאוס” מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהרים (מותנה בשעת הנחיתה). נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. לאחר מכן נסיעה קצרה תביא אותנו לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים (אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד) באזורים הצפוניים של כדור הארץ. נסיעה למלון.

ארוחת ערב.

יום 2: שיט  באור יום (!) בשוברת הקרח 

“אין דברים כאלה!” -יום מיוחד נוסף בו ניסע דרומה שם נעלה על שוברת הקרח לשייט מרהיב במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב”קרביה” של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה (למעוניינים…) בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע”י נאס”א והמסופקות ע”י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך למסעדה בה נסעד את ארוחת הצהריים שלנו.. חזרה לרובניימי. ארוחת ערב במלון.

יום 3: ספארי אופנועי שלג, יער הציידים

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ו…יוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. (הנסיעה על אופנועי השלג  הינה בזוגות).  דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא ו…ננסה לדוג דגים… בשעות אחר הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי.  נערוך טיול רגלי ו”נשתלב” בשלווה שמסביב…

נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום 4: מזחלות כלבי האסקי  – חוות איילי הצפון, פארק SNOWMAN והכפר של סנטה קלאוס

יום חוויתי נוסף!  פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי;  נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים- תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך כ-5 ק”מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון (REINDEER). נסב לארוחת צהריים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי עם “שאמאן” (“כהן דת מקומי). נצא לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. מכאן נגיע לכפר של סנטה קלאוס הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. כאן נקבל דיפלומה המאשרת את חציית החוג הארקטי! נמשיך ונבקר ב-  Snowman Parkבו ניכנס לארמון, בר ומלון קרח, נלמד ל”החליק” על הקרח וגם כיצד בעצם בונים בובת שלג…? נוסיף ונלמד כיצד לפסל בקרח ואולי לגלוש בעזרת צמיג מיוחד… בקיצור- חוויה לכולם!!!. בסיום הביקורים נשוב למלון.

 

יום 5: גן החיות הצפוני בעולם – חנות מפעל השוקולד פייזר – נהיגה בקרטינג (!) על הקרח, תצפית לילית על זוהר הצפון וטיול רגלי עם סנדלי שלג

ניסע בשעות הבוקר  לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה; בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ – מעל 50 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך ניכנס לביקור בחנות מפעל השוקולד “פייזר” הממוקמת בסמוך לאתר. בתום הביקורים- נשוב לרובניימי. נגיע לאתר “גו-קארט” ונעלה על מכוניות קרטינג מותאמות לתנאי הקרקע ונתחרה במסלול מרוץ… בנהיגת יחיד.

לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר, והפרטית עבורנו, ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת “זוהר הצפון” (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה). ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב”סנדלי שלג” מיוחדים וניקח עמנו כמובן משקה חם ועוגיות שיחממו את ההמתנה לקראת אירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה-   זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק”מ מכאן… ואוו!

**אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני**

יום 6: המפלים הקפואים בקורואומה

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות.  היער הארקטי ילווה אותנו מימין ומשמאל… לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת האלפיניסטים של פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח – ממש מעלינו. מראות מופלאים ויוצאי דופן! ארוחת צהריים “פיקניק” סביב מדורה בסמוך למפלים תסכם ביקור מרתק זה! נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום 7:  רובניימי – ת”א.

לאחר ארוחת בוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

 

לתוכנית מלאה הקליקו כאן

מידע כללי

7 ימים, 6 לילות, יציאה 28.3-3.4.19 טיסות אל על

 

תוכנית הטיול מתארת את האתרים שבהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה.

ההתקשרות של המשתתפים היא מול חברת קשרי תעופה/דרך החופש בלבד. ללשכה אין בנושא שום אחריות.

ליצירת קשר

אושרית יפרח
מנהלת שיווק וקשרי חוץ
טלפון: 03-5205821
פקס: 03-5272496
oshrit@aeai.org.il